reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix 4

Xiaomi Mi Mix 4 için ortaya çıkan önemli özellik

Mi Mix ailesinin en yeni üyesi olacak Xiaomi Mi Mix 4 için önemli bir teknik özellik ortaya çıkmış gibi görünüyor. Telefon rakiplerinden olan bir detayla geliyor.

Resmi olarak eylül ayı içerisinde tanıtılacağı iddia edilen Xiaomi Mi Mix 4, MIUI içerisinde bulunanlara göre ters kablosuz şarj özelliğiyle yolda bulunuyor. Huawei ve Samsung’un amiral gemilerinde de yer alan bu özellik, biliyorsunuz telefonların arka kısmında başka bir cihazı kablosuz şarj etmesine imkan tanıyor. Şarj süreci yavaş olmasına özellikle destekli kablosuz kulaklıklarda büyük fayda getiren bu özelliğin, iPhone 11 ailesinde de sunulacağı söyleniyor. Doğal olarak normal kablosuz şarj desteğini de taşıyacak Mi Mix 4, kablosuz şarj 90 saniyede içerisinde başlamazsa süreci iptal edecek bir güvenlik önlemi de taşıyacak deniyor. En çok merak edilen Android cihazlar arasında bulunan telefon, tasarımsal olarak da netleşmiş gibi görünüyor.

Geçtiğimiz ay aldığı bir patent ortaya çıkan Xiaomi, yüzde 90 ihtimalle yeni cihazını bu patentteki tasarım üzerine kuruyor. Buna göre Mi Mix 4, Mi Mix 3 ile benzer bir kızaklı tasarımla yolda bulunuyor. Bu açıdan tamamen çerçevesiz bir tasarımı benimseyecek cihaz, motorlu ön kamera yerine kızaklı gövde getirecek gibi görünüyor. Bu arada alınan patentte yuvarlak yapıda bir arka kamera modülü de dikkatlerden kaçmıyor. Burada dört adet kameranını olacağı kaynakların verdiği bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix 4 için teknik beklentiler şöyle

Söylentilere baktığımız zaman cihaz gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan yeni Snapdragon 855 Plus işlemciden alıyor. 4.500 mAh pile sahip olacağı söylenen telefon, teknoloji hazır olmasına rağmen çok olası olmasa da 100W hızlı şarj desteği getirecek deniyor. En üstte 12 GB RAM ve 1 TB UFS 3.1 dahili depolamaya sahip olacağı belirtilen Mi Mix 4, yine sızanlara göre bünyesinde 90 Hz değerinde 2K bir AMOLED ekran barındırıyor. Telefonun arkasındaki dörtlü kameranın merkezine ise 64 megapiksel Samsung ISOCELL Bright GW1 sensörü koyacağı söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satışa çıkan LG G8S ThinQ