reklamı kapat

POPÜLER

Isuzu D-Max ortaklığıyla geliyor; 2021 Mazda BT-50 pickup için ilk detaylar

Ford Ranger merkezli geçmişi geride bırakarak artık D-Max ile kuzen olan 2021 Mazda BT-50, vergi avantajı getiren motor seçeneğiyle dikkat çekecek.

Mazda’nın 2006 yılından beridir farklı gövde tipleriyle satışa sunduğu pickup modeli BT-50, 2021 modeliyle birlikte önemli bir değişimin eşiğinde. Isuzu ile yapılan görüşmelerin ardından iç ve dış dinamiklerinde D-Max’in dinamiklerinde faylanılarak yeniden tasarlanan model için bugün ilk teaser görüntüsünü yayınladı. 17 Haziran’da tanıtımı gerçekleştirilecek olan 2021 Mazda BT-50, eski nesillerinde Ford Ranger merkezli olmasından ötürü radikal değişimleri beraberinde getirecek. Dış tasarım dinamiklerinde markanın kendine has çizgilerini barındırmasını beklediğimiz BT-50’nin kaputunun altında ise vergi avantajı getiren ve yine D-Max’ten bildiğimiz 1,9 litrelik dizel motorun konumlandırılması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Mazda BT-50 hakkında beklentiler ne yönde?

BT-50’nin altyapı ve motor dinamiklerinin yanında kokpit bölümüyle de D-Max ile benzerli göstermesi masada görünen detaylar arasında. Bu da sürücü tarafında 4,2 inçlik dijital bir bilgi ekranıyla birlikte konsolun merkezinde Android Auto ve Apple CarPlay destekli 9 inçlik multimedya ekranının gelmesi demek. Henüz resmiyet kazanmsa da Mazda BT-50 için motor seçenekleri de bazı beklentiler üzerine şekilleniyor. 1,9 litrelik dizelin 150 PS güç ve 350 Nm torkla, 3.0 litrelik diğer seçeneğin ise 190 PS güç ve 450 Nm torkla araca entegre edilmesi bekleniyor. Şanzıman ve elektronik arka diferansiyel kilidi de yine D-Max ile benzerlik gösterecek parçalar arasında. BT-50 ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Efsanenin pickup formuyla macera baştan başlıyor; Jeep Gladiator