reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

Tanıtıma saatler kala PlayStation 5’in fiyatı ortaya çıktı

Merakla beklenen PlayStation 5 konsolunun tanıtımına artık sayılı saatler kaldı. Bugün Türkiye saati 23.00‘da başlayacak etkinlik kapsamında tanıtılacak konsolun satış fiyatı internete düştü.

Amazon İngiltere’de listelenen PlayStation 5’in 2 TB’lık modelinin fiyatı gün ışığına çıktı. Paylaşılan ekran görüntüsüne göre 2 TB’lık PlayStation 5’in İngiltere’deki fiyatı 599 pound olacak. Türk parasına çevirdiğimizde konsolun yaklaşık 5.160 TL’lik bir tutara sahip olduğu görülüyor. Pek tabii bu fiyatın Türkiye’de daha yüksek olması bekleniyor. PlayStation 5’in ayrıca 1 TB’lık depolama seçeceğinin de kullanıcılara sunulacağı ifade ediliyor. Bu modelin fiyatının da 499 pound olacağı dile getiriliyor.

PlayStation 5

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 konsolunun tanıtımına sayılı saatler kaldı

AMD’nin 3. nesil Zen mimarisi üzerine kurulan sekiz çekirdekli işlemciden güç alan konsolda AMD imzalı Radeon Navi grafik işlemcisi bulunuyor. 4K oyunculuğu standart haline getiren PS5, 8K seviyesine de çıkış yapabiliyor.
PS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor. Bu arada PlayStation 5 tarafıda ses konusunda yeni özel altyapılar üstüne kuruluyor. Yani yeni nesilde görsellik kadar işitsel deneyim de çağ atlıyor. PS5 hakkındaki tüm resmi detayları bu gece sizlere aktaracağız. Yeni konsol hakkındaki beklentileriniz neler? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Bu da rakip yeni nesil konsl Xbox Series X