reklamı kapat

POPÜLER

2020 Isuzu D-Max

Radikal değişimleriyle heyecanlandıracak; ilk detaylarıyla 2020 Isuzu D-Max [Video]

Bu ay içerisinde düzenlenecek tanıtım etkinliğiyle sahneye çıkacak olan 2020 Isuzu D-Max, şimdiden büyük beklentiler yaratmayı başardı.

Advertisement

Türkiye’deki pickup pazarının önemli isimlerinden birisi olan Isuzu D-Max, kaputunun altında yatan avantajlı motor seçeneği ve fiyat/performans dinamikleriyle akıllarımızda yer edindi. Kısa sürede payını ciddi oranda artıran pickup pazarında elini güçlendirme zorunluluğu bulunan bu önemli isim için var olan beklentiler yeni jenerasyonla birlikte karşılaşanacak gibi görünüyor. 2020 Isuzu D-Max için markanın Tayland operasyonundan paylaşılan ilk detaylara baktığımızda, aracın en çok eleştirilen kokpit malzeme kalitesiyle birlikte dış tasarımında evrim niteliğinde değişimlerin bizi beklediğini görebiliyoruz. Özellikle dış tasarımda hiç olmadığı kadar agresif bir görüntü çizen yeni D-Max’in tanıtım süreci için de önümüzde çok fazla bir süre kalmadığını belirtmeden geçmeyelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Isuzu D-Max hakkında öne çıkarılan detaylar

Resmi kaynakların paylaştığı detaylar arasında ilk olarak dış bölüm üzerinde biraz konuşmak gerekiyor. Aklımıza Ranger Raptor kadar “gergin” bir yüzü getiren yeni tasarım dilinde LED ışıklandırma gruplarının ve devasa ızgaranın çok başarılı bir uyum gösterdiğini söyleyebiliriz. Isuzu tasarımcıları gövde üzerinde tercih ettikleri tampon ve diğer panel eklentileriyle de var olan bu karakteri perçinleme konusunda da oldukça başarılı bir iş çıkartmışa benziyor. Arka taraftan gelen tek karelik paylaşım ise bizlere kare formlu iki basamaklı LED stopları göstermekte. D-Max’in rakiplerine göre bir hayli eksik kalan kokpit bölümü de büyük oranda ileriye taşındığını hissettirmeye başladı. Bu bölümde konsoldaki kaplamalara ve tercih edilen materyallere özellikle dikkat edilmesi için yakın plan bir görselin paylaşıldığını görmek mümkün. Yeni jenerasyonun motor kısmında ise şimdilik herhangi bir teknik detay karşımıza çıkmıyor. Beklentininse halihazırda satışta olan 1,9 litrelik makinenin iyileştirilmiş şekilde devam etmesi üzerine olduğunu söyleyebiliriz. 11 Ekim’de tanıtımı gerçekleştirilecek olan yeni D-Max ile ilgili son gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.