reklamı kapat

POPÜLER

2020 Isuzu D-Max Euro NCAP

Görünümün ardından güvenlikte de tam not; 2020 Isuzu D-Max için dikkat çeken çarpışma testi sonuçları

Euro NCAP’in açıkladığı son listede kendisine yer bulan 2020 Isuzu D-Max, güvenlik bazındaki beklentileri tam puan başarısıyla karşıladı.

Resmi gösterimi Ekim 2019 itibarıyla yapılan yeni nesil Isuzu D-Max, 360 derecelik bir dönüşümle karşımıza çıkarıldı. Geride bıraktığımız jenerasyonlarda en çok eleştirilen kokpitteki kalite parametresi de ciddi oranda ileriye taşınan modelin dış tasarımı da hiç olmadığı kadar dikkat çekici bir hale bürünmüş durumda. Türkiye’de de ciddi bir kitlesi bulunan D-Max için satış süreciyle ilgili gelişmeler beklenirken, Euro NCAP cephesinden araçla ilgili çarpışma testi sonuçları gönderildi. 2020 Isuzu D-Max, gerçekleştirilen güncel koşullar bazında ortalamada 5 yıldız alarak potansiyel alıcılar için önemli bir güven derecesi yakalamış oldu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Isuzu D-Max detaylı çarpışma testi verileri

Yeni nesil Leon için açıklanan beş yıldız başlığının detaylarına indiğimizde ise otomobilin; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 84, çocuk korumasında yüzde 86, yaya korumasında yüzde 69 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 83 oranında başarı elde ettiğini görüyoruz. D-Max’in üç ana kategoride 80 üzerinde puan elde etmesi, şüphesiz bu değerlendirmedeki en dikkat çekici detaylar arasında. Yeni nesille ilgili merak ettiğiniz detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR