reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli bisiklet

Karşınızda uzanarak kullanabileceğiniz konforlu elektrikli bisiklet

Günümüzde birçok elektrikli bisiklet modeli karşımıza çıkıyor. Bunların en yenisi ve belki de en konforlusu Catrike firmasının eCAT modeli oluyor.

Hali hazırda satışta olan birçok elektrikli bisiklet modeli kullanım konusunda standart bisikletler ile aynı yapıyı benimsiyor. Catrike firmasının eCAT modeli ise bu konuda fark yaratıyor ve uzanarak kullanabileceğiniz bir yapıyı benimsiyor. Pedalları en ön kısmında olan bisiklet, üç büyük lastik üzerinde gidiyor ve tek parça gidon yerine iki parça gidon ile yönetilebiliyor. Koltuğu üzerinde sürücünün kafasını yaslayabileceği bir bölümü dahi olan eCAT, herkese hitap etmiyor ancak yine de alanda fark yaratmayı başarıyor. Teknik olarak 400 Wh Bosch PowerPack pil paketi üzerine kurulan model, gücünü 50 Nm tork üreten ve 32 km/s hıza çıkılmasına aracılık eden Bosch Active Line Plus elektrik motorundan alıyor. Yani teknik altyapısı en önemli kalemlerde tamamen Bosch üstüne kurulan bisiklet, pilinin değiştirilmesine de imkan tanıyor. 400 Wh piliyle kullanıma bağlı olarak 100 km kadar menzil getiren elektrikli bisiklet, önde çift disk fren kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzanarak kullanabileceğiniz elektrikli bisiklet oldukça dikkat çekiyor

Bu modelin tek olumsuz yanı ise maalesef fiyatı oluyor. Bisikletin yurt dışı başlangıcı 4.750 dolar seviyesinde yer alıyor. Seçilen donanıma göre bu fiyat 6.750 dolara kadar çıkıyor. Yukarıda da dediğimiz gibi herkese hitap etmeyen bisiklet, özellikle sürüş konforuna çok büyük önem verenleri mutlu edecek gibi görünüyor. Bu tarz normal yani elektrikli olmayan bisiklet modelleri de bulunuyor. Ancak bu yapıda elektrik desteği çok önemli görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da elektrikli yapıda iki kişilik tasarlanan bisiklet modeli