reklamı kapat

POPÜLER

E3 2018 Sony

Sony PlayStation E3 2018 panelinden mutlaka izlemeniz gereken 7 fragman [Video]

Dün Türkiye saatiyle sabaha karşı 4’te başlayan Sony E3 2018 sunumu, ilgi çekici ve merakla beklenen duyurularla sonlandı. Kaçıranlar için önemli duyuruları listeledik.

E3 2018’in en çok merak edilen panellerinden biri Sony’e aitti. Çünkü PS4 platformu için beklediğimiz sayısız özel oyunu bu panelde göreceğimizi biliyorduk. The Last of Us Part II, Death Stranding, Spider-Man gibi beklediğimiz oyunların yeni fragman ve oynanış videolarının yanı sıra panele ilginç yeni oyunlar ve remake duyuruları da dahil oldu. Özellikle Resident Evil 2 için bekleyenlerin hayli memnun kaldığını söyleyebiliriz. Sunumu kaçıranlar için önemli duyuruları, yeni fragmanları ve gelecek oyunları listeledik.

Death Stranding

Açılışı favorilerimizden biri olan Death Stranding ile yapalım istedik. Hideo Kojima’nın en yeni oyunu, gizemli fragmanlarıyla heyecanı hayli artırmıştı. Başrole Norman Reedus’u koyan oyunun oynanışıyla ilgili fikirler edinebileceğimiz yeni uzun fragman ise bizi cevaplardan çok sorularla buluşturdu. Kojima’nın ne yazık ki çıkıp açıklama yapmadığı sunum, çıkış tarihi vermeden sonlandı. Oyunla ilgili detayları öğrenmek için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

The Last of Us Part II

PlayStation platformuna özel oyunlar dendi mi akla gelen ilk isimlerden olan The Last of Us Part II, habersiz geçen onca ayın ardından bir oynanış videosuyla heyecanımızı katlamayı başarıyor. Ancak Naughty Dog oyunla ilgili ketum tavrını sürdürmeye devam ediyor. Net bir çıkış tarihi paylaşılmayan oyunun 2019’da oyuncularla buluşması bekleniyor. Çok daha acımasız bir Ellie göreceğimiz oyunun detayları ise buradaki haberimizde yer alıyor.

Ghost of Tsushima

Platforma özel ilgi çekici duyurulardan biri de Ghost of Tsushima oldu. Feodal Japonya’da geçen oyun Moğol istilasında mücadele veren bir Japon samurayın hikayesini kendine konu ediniyor. Japonya’nın masalsı atmosferini oyuncularla buluşturan oyun, acımasız ve aksiyon dolu bir macerayı beraberinde getiriyor. Batman Arkham serisini hatırlatan dövüş mekanikleriyle gelen oyun için bir çıkış tarihi paylaşılmadı ancak konusuna ilişkin detayları buradan okuyabilirsiniz.

Marvel’s Spider-Man

7 Eylül’de satışa çıkacak olan Spider-Man oyunu da elbette E3 2018’de yeni bir video paylaşanlardan. Aksiyonun tam ortasına düştüğümüz oyun içi videoda, dövüş mekaniklerini de daha rahat görme şansı elde ediyoruz. Burada da yine Batman Arkham esintileri kendini gösteriyor. Electro, Rhino, Scorpion, Vulture ve Negative Man’i gördüğümüz fragman kahramanımızın zorlu bir macerada yer alacağına işaret ediyor. Oyunun Türkiye fiyatı 299 TL.

Déraciné

Sony’nin sunumu PlayStation VR’ı da es geçmedi. Bloodborne geliştiricisi FromSoftware, sanal gerçeklik gözlüğü için hazırladığı Déraciné isimli gizemli oyununu oyuncularla buluşturdu. Genç bir kızın ruh çağırmasıyla başlayan hikayede bize düşen görev ise onun varlığını kanıtlamak. Hikayenin gizemi çözülürken ruh da yeteneklerini kullanarak öğrencilerin kaderini değiştiriyor.

Control

Alan Wake ve Quantum Break’in geliştiricisi Remedy yeni oyunu Control’ün tanıtımını gerçekleştirdi. Oyuncularla ilginç bir fragman paylaşan ekip, zaman-mekan kavramının dışına çıkıyor gibi görünüyor. Kadın ana karakterin yer aldığı oyunda telekinezi benzeri bir güce sahip oluyoruz. Gizemlerle dolu ilginç bir hikayenin bizi beklediğini şimdiden söyleyebiliriz. Oyun 2019’da PS4 ve diğer platformlar için çıkışını gerçekleştirecek.

Resident Evil 2

Hayatta kalma ve zombi ikilisi bir araya geldiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Resident Evil serisi, Resident Evil 2 remake’i ile mirası sırtlanmaya devam ediyor. Raccoon City’e geri döndüğümüz oyunda Leon Kennedy ve Claire Redfield’ın macerasına bir kez daha ortak olacağız. Oyunun ilk versiyonunu oynayanlar için karakter tasarımları ilk bakışta biraz garip görünse de maceraya çabuk adapte olacağımızı düşünüyoruz. Oyun içi görüntüler sunulmadı ancak Capcom oyunun omuz üstü kamera modu ve modernleştirilmiş kontrollerle bazı yenilikler sunduğunu kaydediyor. Oyun 25 Ocak 2019’da PS4, Xbox One ve PC için çıkışını gerçekleştirecek.