reklamı kapat

POPÜLER

Konsepte yakınlık tescillendi; 2019 BMW Z4 patent görselleri üzerinden detaylandı

Yaz dönemi içerisinde sahneye çıkacak olan 2019 BMW Z4, ortaya çıkan patent görselleriyle seri üretimiyle ilgili bir önemli detayını da kaybetti.

BMW’nin geçtiğimiz günlerde prototip versiyonu üzerinden yeni fotoğraf ve detaylar paylaştığı 2019 Z4 projesi artık her geçen gün bir parçasıyla karşımızda çıkıyor. Tanıtımıyla ilgili son dönemece girdiğimiz modelden gelen patent görselleri, konsept versiyon üzerinden evrilen tasarımda ne gibi değişimlerin olduğunu da net bir şekilde gösteriyor. BMW’nin bu açıdan, genel hatlarıyla konsepte sadık kalarak karakteristik bir yüz yarattığını gördüğümüz yeni Z4 ile tam olarak tanışmamıza yaklaşık iki ay gibi bir süre kaldı. İlk kez ağustos ayında kapılarını açacak Pebble Beach‘Te sahne alacağını bildiğimiz modelin teknik detayları ise 1 ay sonra Paris Otomobil Fuarı kapsamında tüm dünyaya duyurulacak. Bu konuyla ilgili şimdilik elimizde ise beklentiler var.

Elimizdeki son detaylar

Tasarım detayları artık büyük oranda şekillenen Z4 ile ilgili şu aşamada merak edilen temel noktalardan birisi de kaputun altında. Geçtiğimiz hafta sizlerle değerlendirmesini yaptığımız haberde twin-turbo destekli 3.0 litrelik altı silindirli makinenin 380 ile 400 beygir arasında bir değerle araca entegre edilebileceğinden bahsettik. Aracın giriş seviyesi olarak nitelendirebileceğimiz versiyonunda ise 2.0 litrelik turbo dört silindirli motorun 250 beygir gibi bir güçle sunulması da gündemde. İlk adımda olmasa da hibrit motor opsiyonunu da kenara not etmekte fayda varç Arka tekerlekten itiş ve 8 ileri ZF şanzımanın her iki versiyon için de standart olarak sunulması da güçlü beklentiler arasında. Satışlarına 2019 Mart itibarıyla başlanabileceği söylenen Z4 ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.