reklamı kapat

POPÜLER

Ghost of Tsushima

Feodal Japonya’da kanlı bir mücadele: Ghost of Tsushima [Video]

Infamous serisinin geliştiricilerinin elinden çıkan, feodal Japonya’ya yolculuk sunan Ghost of Tsushima ilk oynanış videosunu yayınladı.

Uzak Doğu teması son dönemlerde oyunlarda ve dizilerde daha sık rastladığımız bir temaya dönüşmeye başladı. Geçtiğimiz ekimde duyurulan Ghost of Tsushima da bu temaya hızla ayak uyduranlardan. Feodal Japonya’nın ilginç hikayelerinden birini önümüze seren oyunda Moğol istilasının olduğu dönem işleniyor. Fütüristik oyunların arasından tarihi yapısıyla sıyrılan Ghost of Tsushima’da karakterimiz kılıcını kuşanıp maceraya atılıyor. Hikayeyi özetleyecek olursak, olaylar 1274 yılında geçiyor. Moğol İmparatorluğu’nun Tsushima adasını işgaliyle başlayan yıkıma dur demek için mücadele eden karakterimiz ise hayatta kalan son samuraylardan biri oluyor. Küllerinden doğup yeniden savaşa atılan karakterimizin zafere ulaşması içinse geleneksel samuray yöntemlerinin dışına çıkması gerekiyor. Samuray geleneklerini bir dövüş yolu (Ghost’un yolu olarak belirtilmiş) ile birleştirip, Japonya’nın özgürlüğü için meydanlara atılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Japonya’nın etkileyici atmosferi

Japonya’nın masalsı ve etkileyici atmosferini ortaya seren oyun, Batman Arkham serisini andıran bazı dövüş mekanikleri içeriyor. Aksiyonu üst noktaya çıkaran oyun, hem hikayesi hem de oynanışıyla etkileyici olmayı başarıyor. Oyunun PS4 platformuna özel olduğunu da unutmadan kaydedelim. Sony’nin E3 2018 panelinde akılda kalan fragmanlardan biri olmayı başaran oyun için çıkış tarihi ise ne yazık ki paylaşılmadı.