reklamı kapat

POPÜLER

PC için Ghost of Tsushima

PC için Ghost of Tsushima, senaryo modunda “PSN” zorunluluğu istemeyecek

PC için Ghost of Tsushima, geliştirici firma Sucker Punch tarafından yapılan açıklamaya göre senaryo modunda PSN zorunluluğu istemeyecek.

Şefik Akkoç tarafından burada aktarıldığı kadarıyla Helldivers 2’nin başına gelenlerden sonra (Detaylar burada) Ghost of Tsushima’nın PC/Steam sürümü için Sucker Punch’tan şöyle bir bilgilendirme geldi: “Legends multiplayer modu ve PlayStation arayüzü için PSN hesabı gerekecek ama tek kişilik senaryo modunu oynamak için PSN zorunlu olmayacak.” Bu konuda doğru bir yolda giden oyun bundan önce PlayStation PC arayüzü ile gündeme gelmişti. Kaçıranlar için PlayStation PC arayüzü, PC için 16 Mayıs tarihinde çıkacak Ghost of Tsushima Director’s Cut oyunu ile kullanıma sunulacak. Oyun içinde “SHIFT +F1” tuşlarına basıldığı zaman açılabilecek yukarıda gördüğünüz menüden PS ağına eklenmiş arkadaşlara ulaşılabilecek, PC’ye gelen PS kupaları (Trophies) görüntülenebilecek (Ghost of Tsushima Director’s Cut kupalara destek veren ilk oyun olacak ancak devamı gelecek), PS hesabına giriş sağlanabilecek, arama sunulacak ve genel ayar erişimi de olacak. PC oyunlarından ciddi bir gelir elde eden ve bu yüzden PC açılımına devam eden Sony, yeni oyunda Nvidia DLSS 3, AMD FSR 3 ve Intel XeSS desteklerini de eksik etmeyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

60 dolarlık Ghost of Tsushima Director’s Cut sürümü için Steam’da geçilen açıklama şöyle:Yönetmenin Sürümü’yle Jin Sakai’nin serüvenine PC’de ilk defa eşlik edin ve Ghost of Tsushima – Tsuşima’nın Hayaleti tecrübesini eksiksiz deneyimleyin. 13. yüzyılın sonlarında Moğol imparatorluğu, Doğu fethi boyunca ulusların altını üstüne getirdi. Tsuşima Adası, ana kara Japonya ve amansız komutan Hotun Han’ın önderliğindeki dev Moğol donanmasının arasında duran yegâne şeydi. Ada, Moğol taarruzunun ilk dalgasıyla yangın yerine dönerken yürekli samuray Jin Sakai, klanının hayatta kalan son üyesi olarak halkını korumak ve yurdunu geri almak için ne gerekiyorsa yapmaya hazır. Bugüne dek savaşta ona yol göstermiş samuray töresini bir kenara atıp kendine yeni bir yol, Hayalet’in Yolu’nu çizmeli ve Tsuşima’nın özgürlüğü için görüşmemiş bir kurtuluş mücadelesi başlatmalı.”

PC için Ghost of Tsushima yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER