reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Max 3

Merak edilen Xiaomi Mi Max 3’ün çıkış tarihi netleşti

Şu sıralar merakla beklenen üst düzey Mi 8 modeliyle gündeme gelen Xiaomi, hatırlarsınız Mi Max 3 üzerinde de çalışıyor. İşte bu modelin çıkış tarihi netleşmiş durumda.

Xiaomi Mi Max 2‘nin üzerine gelecek Mi Max 3, şirket CEO’su Lei Jun‘un açıklamasına göre temmuz ayında lanse edilecek. Yani Mi 8 ve başka bazı modellerin tanıtılacağı büyük 31 Mayıs etkinliğinde gelmeyecek telefon, henüz tam çıkışa hazır görünmüyor. Ancak bu hamle oldukça mantıklı görünüyor. Kısa aralıklarda çok sık telefon duyurmak modellerin satışını olumsuz etkileyebiliyor. Bunun haricinde telefon hakkında başka detay vermeyen CEO, heyecan verici duyurulara hazırlanıyor. Özellikle 3D yüz tanıma yapabilecek Mi 8 oldukça merak ediliyor.

Xiaomi Mi Max 3, çok büyük ekranlı telefon isteyenlere hitap ediyor

Şimdiye kadar ortaya çıkan detaylara göre telefon 6,99 inç Full HD+ 18:9 bir ekran üzerine kuruluyor. 5.500 mAh kadar bir pilinin olacağı belirtilen Mi Max 3, gücünü Snapdragon 636 işlemci ve 3 GB RAM‘den alacak deniyor. Normalde 64 GB dahili depolaması bulunan telefon, Snapdragon 660 işlemci, 128 GB depolama ve 4 GB RAM‘e sahip bir versiyona da sahip olacak. Arkasında çiftli kamera sisteminin olacağı belirtilen dev akıllı telefon, burada Sony ve Samsung imzalı kamera donanımlarını kullanacak. OmniVision OV2281 sensörüyle Iris tarama yapabileceği de öne çıkan detaylar arasında bulunan cihaz, çerçevelerini oldukça inceltecek ve büyük ihtimalle bir çentik taşımayacak.

İlgili Video

Mi 8’de ekrana entegre parmak izi sensörü de bulunacak