reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone Huawei 5G modem

iPhone modellerini geleceğe bağlayacak isim: Huawei

Akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden birisini halini alan Huawei, Apple’ın iPhone modellerini geleceğe bağlayacak isim olmak istiyor.

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, biliyorsunuz kendi işlemci ve modem birimlerini geliştiriyor. Bu açıdan sektördeki bağımsız isimlerden olan firma, şimdiye kadar bu donanımları sadece kendisine özel kılıyordu. Ancak bu durum gelecekte değişecek gibi görünüyor. Çünkü gelen bilgilere göre Huawei, Balong 5000 isimli 5G destekli modem birimini Apple’a satmak istiyor. Gelecek iPhone modellerinin 5G bağlantı altyapısını üstlenmek isteyen firma, ilginç olarak bu konuda sadece Apple ile çalışmak istiyor. Bunun arkasında tam olarak ne olduğu bilinmiyor.

Biliyorsunuz Apple 5G modem konusunda bazı sorunlar yaşıyor. 5G destekli ilk iPhone modelini 2020’de satışa sunmak isteyen firma, kendi modem çalışmalarını da yapıyor ancak 2020 için başkasına muhtaç durumda bulunuyor. Qualcomm ile bağları koparan, Intel’den de beklediği performansı alamayan Apple, Amerika Birleşik Devletleri merkezli ambargoya rağmen 5G modemler için Huawei ile anlaşabilir deniyor. Ancak bu konuda da kesin bir anlaşma haberi bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple şu an daha çok 2019 modellerine odaklanıyor

Yeni gelen bilgilere firmadan iki yeni iPhone modeli geliyor. 6,1 inç ve 6,5 inç olmak üzere iki farklı boyuta sahip bu yeni modellerin, OLED ekran üzerine kurulacağı söyleniyor. Firmanın bu yeni modellerde üçlü kameraya geçeceği biliniyor. Bunlara ek olarak iPhone Xs, Xs Max ve XR modellerinin donanımsal olarak yenilenceği söylenenler arasında dikkat çekiyor. İlginizi Çekebilir

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon