reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Apple iphone 5G

Huawei’den dikkat çeken iPhone açıklaması

Akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden Huawei, geçtiğimiz hafta ortaya çıkan iPhone detayı hakkında resmi bir açıklamada bulundu.

Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bilgilerde Huawei’nin Balong 5000 isimli 5G destekli modem birimini Apple’a satmak istediği söylenmişti. Gelecek iPhone modellerini 5G dönemine bağlamak istediği belirtilen firma, bu konuda Apple ile bir görüşme yapmadıklarını belirtti. Buna karşın gelecek için kapıyı açık tutan Huawei, yine de bu anlaşmayı sağlamayacak gibi görünüyor. Amerika Birleşik Devletleri ile arası bozuk olan şirketin bir Amerikan şirketi olan Apple ile anlaşması pek olası görünmüyor. Fakat daha önce de söylediğimiz gibi Apple 5G modem konusunda sorunlar yaşıyor. 5G destekli ilk iPhone modelini 2020’de satışa sunacak denilen firma, kendi modem çalışmalarını da yapıyor ancak 2020 için başkasına muhtaç durumda bulunuyor. Qualcomm ile bağları koparan, Intel’den de beklediği performansı alamayan Apple, şu an çaresiz durumda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei modem yanında işlemci konusunda da öne çıkıyor

Dün öğrendiğimiz kadarıyla firmanın yeni nesil işlemcisi Kirin 985, ikinci çeyrekte üretime giriyor. Yeni bir 7 nm üretim sürecinden çıkacak işlemcinin, ilk olarak Mate 30 ailesinde yer alması bekleniyor. Buna ek olarak Apple’ın da yeni işlemci çalışmaları devam ediyor. Firma A13 Bionic işlemcisini seri üretime sokmaya hazırlanıyor.

İlginizi Çekebilir

Sharp imzalı katlanabilir OLED ekran