reklamı kapat

POPÜLER

disney

Disney’in 20th Century Fox’u satın almasının asıl nedeni

Disney Hollywood’un en büyük stüdyolarından biri olan 20th Century Fox’u bünyesine dahil etti. Peki bu önemli kararın arkasında hangi neden yer alıyor?

Bildiğiniz gibi Disney yakında Netflix’e rakip olacak yeni bir internet platformuyla karşımıza çıkacak. İsmi Disney+ olan bu platform sonbahar aylarında hizmete sunulacak. Klasik yapımlar, Marvel ve Star Wars’un yanında normalde 20th Century Fox’a ait olan içeriklere de yer verecek. Görünen o ki Hollywood devinin 20th Century Fox’u satın almasının asıl sebebi Disney+’ı zenginleştirmek. Bu durumu stüdyonun CEO’su Bob Iger açıkladı. Düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

“Eğer 20th Century Fox bizlere (Disney ailesine) yeni içerikler sunmuyor olsaydı bu satın alma işlemi gerçekleşmezdi. Eğer işlere geleneksel bakış açısıyla bakarsanız sadece daha fazla televizyon kanalı ve film çekme kapasitesi satın alıyoruz gibi görünüyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Görünen o ki stüdyo internet platformları alanında Netflix’in ve diğer rakiplerin önüne geçmek için elinden gelen her şeyi yapıyor. 20th Century Fox’un alınması da sadece Hollywood’da büyük bir tekel olmak için değil, çağa ayak uyduran yeni bir girişimin temellerini atabilmek içindi. Ne de olsa kullanıcı için asıl önemli olan hangi platformda daha fazla dizi ve filmin yer aldığı. Bu sebeple Netflix’in önümüzdeki yıllarda adımlarını çok dikkatli şekilde atması gerekiyor. Aksi halde liderliği Disney+’a kaptırabilir.

İlginizi çekebilir

Son Avengers Endgame tanıtımı