reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 X 5G

Dev ekranlı Huawei Mate 20 X 5G modelini gözler önüne seren video [İzle]

Geçtiğimiz günlerde resmi olarak geleceği duyurulan yeni model Huawei Mate 20 X 5G, yayımlanan bir videoda kendisini gösterdi.

Çok yakında belirli pazarlarda satılacak denilen Huawei Mate 20 X 5G, bu sefer kısa bir video ile karşımızda bulunuyor. Bu video ile gövdesine yakından bakabildiğimiz telefon, bu açıdan gerçekten normal Mate 20 X ile aynı gövdeyi paylaşıyor. Bu model farkını sadece 5G bağlantı desteğiyle koyuyor. Burada firmanın kendi geliştirdiği Balong 5000 modem birimi görev yapıyor. Katlanabilir model Mate X’ten sonra 5G destekli ilk Huawei imzalı telefon olacak modelin, pil kapasitesi 4.200 mAh seviyesinde. Normal Mate 20 X modelinde 5.000 mAh pil yer alırken burada kapasitenin düşmesi üzücü görünüyor. Ancak bunun arkasında Balong 5000 yer alıyor. Söylendiği kadarıyla bu modem firmanın 4G modemlerinden daha büyük ve bağlantılı olarak daha fazla yer kaplıyor. 1.200 – 1.300 euro seviyesinde satılması beklenen Huawei Mate 20 X 5G, 7,2 inç OLED ekran üzerine kuruluyor. Gücünü Kirin 980 işlemci ve 6 GB RAM‘den alacak modelin, 512 GB dahili depolaması bulunuyor. Videoda da görebileceğiniz üzere parmak izi sensörü arkasında olan cihaz, yine arkasında büyük bir 5G logosu taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 X 5G Türkiye’de satılacak mı?

5G altyapımız açılana kadar (2020 ya da sonrası) modelin gelmesi kesinlikle beklenmiyor. Biliyorsunuz normal Mate 20 X modeli de Türkiye’de resmi satış kanallarından elde edilemiyor. Bu modeli almak isteyenler ya yurt dışından alıyor ya da ikinci el alışveriş sitelerine yöneliyor. Model bu sitelerde ortalama 5 bin TL seviyesinde satılıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da katlanabilir telefon Mate X