reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 X 5G

Resmi duyuru yapıldı; Huawei Mate 20 X 5G geliyor!

Huawei, Mate 20 ve Mate 20 Pro’yu tanıttığı etkinlik kapsamında beklenen Mate 20 X modelini de tanıtmıştı. Şimdi ise Huawei Mate 20 X 5G geliyor.

Mate 20 X, Türkiye’de şu an sadece ikinci el alışveriş siteleri üzerinde elde edilebiliyor. O açıdan gündeme Türkiye için çok fazla gelmeyen telefonun, özel bir versiyonu geliyor. Resmi olarak duyurulduğu üzere firma Huawei Mate 20 X 5G modeli üzerinde çalışıyor. Tasarımsal ve teknik olarak normal model ile hemen hemen aynı olan telefon, farkını 5G bağlantı desteğiyle koyuyor. Burada firmanın kendi geliştirdiği Balong 5000 modem birimi görev yapıyor. Katlanabilir model Mate X’ten sonra 5G destekli ilk Huawei imzalı telefon olacak modelin, üzücü olarak pil kapasitesi orijinalden daha düşük. Normal Mate 20 X’te tam 5.000 mAh pil yer alırken, 5G modelde 4.200 mAh pil karşımıza çıkıyor. Resmi olarak haziran ayında raflardaki yerini alacak denilen telefonun, 1.200 – 1.300 euro bandında satılması bekleniyor. Bu açıdan uygun fiyatlı bir model gelmiyor. 4G destekli normal versiyon ise 800 euro seviyesinde satılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 X 5G sadece 5G altyapısına sahip belirli pazarlara özel olacak

Gücünün 7 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 980 işlemciden ve 6 GB RAM’den alacak telefonunun, 512 GB dahili depolaması bulunuyor. Bünyesinde tam 7,2 inç OLED ekran yer alan telefon, gerçekten büyük akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Telefonun parmak izi sensörü arkasında yer alıyor. Modelin kamera sistemi Mate 20 Pro‘dan alınıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da katlanabilir telefon Mate X