reklamı kapat

POPÜLER

Peugeot PSA Opel

Peugeot, Citroen, Opel’in sahibi PSA’dan yeni bir dev satın alma planı

Altında Peugeot, Citroen, Opel ve Vauxhall gibi firmaların yer aldığı PSA Grubu, çok büyük bir satın alma daha planlıyor gibi görünüyor.

Bünyesinde Peugeot ve Citroen gibi dev firmalar yer alan PSA Grubu, hatırlarsınız 2017 yılında General Motors ile masaya oturmuş ve Opel ile Vauxhall markalarını da bünyesine katmıştı. Avrupa’nın en büyük 2. otomobil üreticisi olarak geçen firma, şimdi bir sonraki satın alımı için planlar yapıyor. Gelen bilgiler doğruysa firma bu sefer Fiat Chrysler Automobiles ya da Jaguar Land Rover firmalarından birisini bünyesine katmak istiyor. Her iki firma için de maddi gücünün olduğu söylenen PSA Grubu, pazarda büyük ses getirecek önemli bir hamleye hazırlanıyor. 2026 yılında Amerika pazarına giriş yapacak firma, bu döneme kadar ürün gamını daha büyük hale getirecek gibi duruyor. Bu yeni büyük satın alım için yönetim desteğini aldığı söylenen firma, özellikle Fiat Chrysler Automobiles ile ilgileniyor deniyor. Bu grubun altında Fiat, Dodge, Alfa Romeo, Maserati, Lancia, Abarth gibi önemli firmalar yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PSA Grubu inanılmaz büyük bir firma halini aldı

Şimdilik konu hakkında detaylı açıklamalar yapılmıyor. Ancak firmanın şimdi attığı bu adımlar, gelecek için gerçekten çok önemli görünüyor. Tamamen elektrikli dönem öncesinde PSA bütçenin ağzını sonuna kadar açıyor.

İlginizi Çekebilir

2019 Peugeot 208