reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp Business ios

Beklenen WhatsApp sürümü hakkında sevindiren gelişme

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçen ay şirketlere özel sürümünün iOS betasına başladı. Şimdi ana çıkışı da başlıyor.

Geçtiğimiz yıl Android için yayımlanan şirketlere özel sürüm WhatsApp Business, sonunda iOS için de gelmeye başladı. Geçtiğimiz ay betasına başlanan sürüm, Meksika App Store içerisinde indirmeye sunuldu. Aynı zamanda Fransa ve Brezilya’da da kullanıma çıkan sürüm, yavaş yavaş herkese geliyor. Henüz Türkiye App Store’da yer almayan ancak çok yakında aktif edileceği tahmin edilen WhatsApp Business, uzun süredir geliştirme aşamasında bulunuyor. Şirketlere müşterileriyle çok daha rahat şekilde iletişim kurabilecekleri bir altyapı sunan servis, şirketin kendisi tarafından şu şekilde tanıtılıyor: “Her gün 1 milyondan fazla kişi ailesine ve arkadaşlarına bağlı kalmak için WhatsApp’ı kullanıyor. Zaman içinde birçok kişi ilgilendikleri işletmelerle iletişim kurmak için de uygulamayı kullanmaya başladı. Aslına bakılırsa hali hazırda her gün, gerek yerel bir fırın’a sipariş vermek, gerek bir giyim mağazasından yeni stillere bakmak için birçok iletişim gerçekleşmekte.

Fakat şu anda bu iletişimler WhatsApp’da oldukça ilkel yöntemlerle kullanılmaktadır. Tek bir akıllı telefondan yüzlerce müşteriyle iletişim kurmak için WhatsApp’ı kullanan esnaflardan ve WhatsApp’daki bir işletmenin gerçek olup olmadığından emin olmayan kullanıcılardan haberler aldık. Önümüzdeki aylarda, bu zorlukların bir kısmını çözmeyi amaçlayan yeni özellikleri test edeceğiz. Yaklaşımımız basit – insanların birbirleriyle iletişimine yardımcı olan öğrendiklerimizi, kendileri için önem taşıyan işletmelerle bağlantı kurmalarına yardımcı olmak için de uygulamak istiyoruz.

İşletmelerin farklı ihtiyaçları olduğunu biliyoruz. Örneğin, resmi olarak – insanların bir işletmeyi başka bir kişiden ayırt etmesi için onaylanmış bir profil – ve mesajlara cevap vermenin daha kolay bir yolunu istiyorlar. Küçük şirketler için ücretsiz bir WhatsApp Business uygulaması ve havayolları, e-ticaret siteleri ve bankalar gibi küresel bir müşteri tabanıyla geniş çapta faaliyet gösteren daha büyük şirketler için bir kurumsal çözüm amaçlı yeni araçlar oluşturuyor ve test ediyoruz. Bu işletmeler, müşterilere uçuş saatleri, teslimat teyitleri ve diğer güncellemeler gibi yararlı bildirimler sunmak için çözümlerimizi kullanabilecekler.

İster köşebaşındaki, ister dünyanın bir ucundaki işletmeyle iletişim kurarken insanlar WhatsApp’ın kolay, güvenli ve güvenilir olmasını bekliyorlar. Test aşamasında bu araçları daha yaygın hale getirirken, geri bildirimlerinizi dikkatlice dinliyor ve sizleri bilgilendiriyor olacağız. İşletmeler ve kullanıcılarımız için sağlayacağımız yeni deneyimler hakkında düşünceli ve dikkatli olmaya özen gösteriyoruz.”

WhatsApp Business merakla bekleniyor

Android tarafında aktif olarak yer alan WhatsApp Business, firmanın para kazanabilmek adına büyük önem verdiği bir konumda yer alıyor. Bu açıdan Facebook bu tarafa büyük önem veriyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken bütçe dostu model Redmi Note 7