reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp Business
WhatsApp Business

Beklenen WhatsApp sürümünden sevindiren gelişme

17 Şubat 2019

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, şirketlere özel sürümünün iOS betasına başladı. İşte detaylar;

Geçtiğimiz yıl Android için yayımlanan ufak şirketlere özel sürüm WhatsApp Business, sonunda iOS için de geliyor. Kısa süre önce betasına başlanan sürüm, şu an herkes tarafından denenemiyor. Şirketlere müşterileriyle çok daha rahat şekilde iletişim kurabilecekleri bir altyapı sunan servis, şirketin kendisi tarafından şu şekilde tanıtılıyor. “Her gün 1 milyondan fazla kişi ailesine ve arkadaşlarına bağlı kalmak için WhatsApp’ı kullanıyor. Zaman içinde birçok kişi ilgilendikleri işletmelerle iletişim kurmak için de uygulamayı kullanmaya başladı. Aslına bakılırsa hali hazırda her gün, gerek yerel bir fırın’a sipariş vermek, gerek bir giyim mağazasından yeni stillere bakmak için birçok iletişim gerçekleşmekte. Fakat şu anda bu iletişimler WhatsApp’da oldukça ilkel yöntemlerle kullanılmaktadır. Tek bir akıllı telefondan yüzlerce müşteriyle iletişim kurmak için WhatsApp’ı kullanan esnaflardan ve WhatsApp’daki bir işletmenin gerçek olup olmadığından emin olmayan kullanıcılardan haberler aldık. Önümüzdeki aylarda, bu zorlukların bir kısmını çözmeyi amaçlayan yeni özellikleri test edeceğiz. Yaklaşımımız basit – insanların birbirleriyle iletişimine yardımcı olan öğrendiklerimizi, kendileri için önem taşıyan işletmelerle bağlantı kurmalarına yardımcı olmak için de uygulamak istiyoruz.

WhatsApp Business

İşletmelerin farklı ihtiyaçları olduğunu biliyoruz. Örneğin, resmi olarak – insanların bir işletmeyi başka bir kişiden ayırt etmesi için onaylanmış bir profil – ve mesajlara cevap vermenin daha kolay bir yolunu istiyorlar. Küçük şirketler için ücretsiz bir WhatsApp Business uygulaması ve havayolları, e-ticaret siteleri ve bankalar gibi küresel bir müşteri tabanıyla geniş çapta faaliyet gösteren daha büyük şirketler için bir kurumsal çözüm amaçlı yeni araçlar oluşturuyor ve test ediyoruz. Bu işletmeler, müşterilere uçuş saatleri, teslimat teyitleri ve diğer güncellemeler gibi yararlı bildirimler sunmak için çözümlerimizi kullanabilecekler.

İster köşebaşındaki, ister dünyanın bir ucundaki işletmeyle iletişim kurarken insanlar WhatsApp’ın kolay, güvenli ve güvenilir olmasını bekliyorlar. Test aşamasında bu araçları daha yaygın hale getirirken, geri bildirimlerinizi dikkatlice dinliyor ve sizleri bilgilendiriyor olacağız. İşletmeler ve kullanıcılarımız için sağlayacağımız yeni deneyimler hakkında düşünceli ve dikkatli olmaya özen gösteriyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp Business gerçekten kullanışlı duruyor

Sürekli olarak kullanıcı kitlesini artıran uygulama, biliyorsunuz artık e-postanın da yerini alıyor. Birçok şirket iletişimini anlık olduğu için WhatsApp’tan yürütüyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken bütçe dostu model Redmi Note 7