reklamı kapat

POPÜLER

Google Developer Group WTM teknoloji sektöründeki kadınları buluşturuyor

Türkiye’de teknoloji sektöründeki kadınları buluşturan etkinlik

Google Developer Group destekli, teknoloji, bişilim ve mühendislik alanlarında kadınları destekleyen “Women Techmakers” (WTM) etkinliğinin Türkiye ayağı için geri sayımı geri sayım başladı.

Her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne yakın tarihlerde farklı ülkelerde düzenlenen Google Developer Group (GDG) destekli WTM etkinliği bu sene Türkiye’de 9 Mart Cumartesi günü Eskişehir’de gerçekleşeceğini duyurdu. GDG tarafından oluşturulan gönüllü topluluk bu yıl da kapsamlı bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor. Teknoloji, bilgisayar bilimleri ve yazılımla ilgilenen kadınların sektördeki etkinliklerini artırmayı misyon edinen etkinlik aynı zamanda motivasyonu da yükseltmeyi hedefliyor. Kadınların sektöre olan katkılarını ve başarılarnı odak noktasına çeken etkinlik aynı zamanda konferanslardaki kadın sayısını ve görünürlüğünü artırma amacıyla konuşmacıların tamamını da kadınlar arasından seçiyor. Etkinlik sektörle ilgili herkese açık gerçekleşiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kadının teknoloji dünyasındaki yeri

Etkinlik kapsamında sektör içindeki kadınların birbirleriyle iletişimlerinin yanı sıra bu sektördeki sorunların ve deneyimlerin de aktarılması ve teknolojideki son gelişmelerin paylaşılması planlanıyor. Etkinlik kapsamındaki konferansların mobil teknolojiler, web teknolojileri, back-end ve front-end teknolojileri, liderlik, oyun girişimciliği, UI/UX ve sanal gerçeklik ile ilgili birçok önemli içeriğe sahip olduğu da yapılan açıklamalar arasında. Aynı zamanda etkinlikte workshoplarla da katılımcıların daha aktif bir deneyim geçirmesi tasarlanmış. 300’ün üzerinde katılımın beklendiği etkinlikte oturumlar ve workshopların yanı sıra 10’un üzerinde konuşmacı da deneyimlerini paylaşacak. Saat sabah 10:00’da başlayacak olan etkinliğin 18:00 gibi tamamlanacağı da açıklamalar arasında. Etkinliğe katılmak için buradan ücretsiz kayıt gerçekleştirebilirsiniz. Gelecek etkinlikler ve daha detaylı bilgilere de resmi sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.