reklamı kapat

POPÜLER

“Women Teachmakers” Eskişehir’de sizi bekliyor

Mart ayında Uluslararası Kadınlar Günü dolayısıyla dünyanın birçok yerinde düzenlenen Women Teachmakers (WTM) etkinliklerinin Eskişehir ayağı 7 Mart’ta Osmangazi Üniversitesi’nde gerçekleşecek. Women Techmakers Eskişehir’de kadınlar ve erkekler bir arada, kadınların bilişim teknolojileri ekosistemindeki yerini tartışıp, bilişim teknolojileri sektöründe karşılaştıkları problemleri ve deneyimleri paylaşıp son gelişmelerinden haberdar olabilecekler.


Oturumlar ile başlayacak olan etkinlik öğle yemeğinin ardından paralel atölyeler ile devam edecek. Program planı şu şekilde:
10:00 – 13:15 / 5 adet oturum ve oturum aralarında sandbox programı bulunuyor.
14:00 – 16:00 / 3 Adet paralel atölye gerçekleşecek. (Aynı saatler içerisinde sadece 1 atölyeye kayıt olabilirsiniz.)
16:30 – 18:30 / 3 adet paralel oturum daha gerçekleşecek. (Aynı saatler içerisinde sadece 1 atölyeye kayıt olabilirsiniz.)
18:00 – 18:45 / Sandbox & Networking
18:45 – 19:30 / Quiz Night

afis
Atölyeler sayesinde teknik alanda ilerlemek isteyen katılımcılar ile çalışmalar yapılmış olacak. Teknik konulara ilgi duymayan aynı zamanda teknoloji ile yakından ilgilenen katılımcılar için ise sandbox alanları ve mini atölyeler yer alıyor.

Sandox alanında katılımcılar için birçok fırsat mevcut. En güzel CV hazırlayan üç kişiye staj ve iş imkanı sağlanacak. İlk kez Google marketinin merkezinden yani Dublin’den bir Googler Anadolu şehrindeki bir etkinliğe katılmış olacak ve katılımcılar yakından tanışma şansınız bulacak. Google Türkiye ekibinden isimler de etkiliğe katılıyor.

Fuaye alanında da ilgi çekici standlar ile eğlenmek mümkün. Etkinlikte bir Mini Maker Faire de yer alıyor. Robot yapımı üzerine yarışmalara katılan kız öğrencilerin projeleri sergilenecek.Birbirinden ilginç ve eğlenceli robotlar ev sahipliği yapacak. Pankek robotu, 3Drone, 3D reader, giyilebilir cihazlar, Oculus Rift gibi son teknoloji ürünleri etkinlikte katılımcıları bekliyor. Pankek robotundan çilek soslu pankek de yiyebilirsiniz.

Atölyelerden sonra etkinlik katılımcıları ile konuşmacılar, Nestle, Redbull ve kahve ikramlarıyla fuaye alanında bir araya gelecek. Katılımcılar Quiz Night için en az 3 en fazla 5 kişilik takımlarını oluşturacak ve saatler 18:45’i gösterdiğinde Quiz Night başlayacak. Ana salonda yansıtılan sorulara takımlar halinde cevap vererek Quiz Night yarışmasına katılabilir ve eğlenerek öğrenebilirsniz. Yarışmanın sonunda dereceye giren gruplara ödüller verilecek. Ödüller etkinlik internet sitesinden duyrulacak.
Etkinlik ücretsiz ve kadın, erkek herkese açık.

Etkinliğe Eventbrite üzerinden kayıt olabilirsiniz. Etkinliğe kayıt olduktan hemen sonra sınırlı sayıda katılımcı kabul eden atölyelere katılmak için de kayıt olmayı unutmayın!

İLGİLİ HABERLER