reklamı kapat

POPÜLER

Sektör devleri Bilişim’08 etkinliğinde

Siyasi irade, kamu ve özel sektör, akademisyenler ve öğrenciler ile sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla bilişim sektörünün en önemli ve en yüksek katılımlı buluşması olan Bilişim’08 etkinliğini bu yıl da birçok firma sponsor olarak destekliyor. Yeni yaklaşımlar ve zengin içeriğiyle 3 gün boyunca bilişim sektörünün tüm aktörlerinin bir arada olacağı Bilişim’08, onbini aşkın katılımcıyı ağırlayacak. Etkinlikte bilişim sektörü açısından gündemde tutulması gereken önemli konular ele alınırken sektöre yön veren kişileri bir araya getiren platformlar oluşturulacak ve katılımcılar teknolojideki son gelişmeleri birinci ağızlardan dinleme ve inceleme olanağı bulacaklar.

Bilişim’08 etkinliğinin Platin sponsoru olan Türk Telekom, 20 Kasım’da sabah International Telecommunications Union’dan gelen (ITU) konuk konuşmacı Lara Srivastava, şimdilerde dünyanın üzerinde çok konuştuğu ‘Internet of Things-Nesnelerin İnterneti’ konusunu ele alacak. Konuk konuşmacı önümüzdeki yılların akıllı nesnelerin geleceği olacağına dikkat çekecek. ‘İnternetin Geleceği’ konulu panele TT’nin şirketleri katılarak geleceğe ilişkin öngörülerini aktaracak ve ayrıca IPTV konulu bir oturum da gerçekleştirilecek. Ayrıca TT, ‘yakınsama’ başlıklı bir panel düzenleyecek.

Altın sponsor İntel; BTIE, Afette Bilişim, E-Dönüşümle Gelecek, e-oyun başta olmak üzere   bütün oturumlara katkı verecek ve etkinliğin ikinci günü akşamı bir kokteyl düzenleyecek. Gümüş sponsor olan Türksat, ‘E-Dönüşümle Gelecek’ ve ‘Coğrafi Bilgi Sistemleri’ oturumlarını düzenleyecek.  Türksat Genel Müdürü Özkan Dalbay’ın yöneteceği E-Dönüşümle Gelecek oturumuna Türkiye’nin Riyad Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi eski Başkanı Naci Koru konuşmacı olarak katılacak.

İletişim Teknolojileri günü ve Gala Yemeği sponsorluğunu üstlenen Turkcell’in ‘İletişim Teknolojileri’ oturumunda ‘İletişim Teknolojilerinin Ekonomik Verimliliğe Etkileri’ konusu ilgililerce değerlendirilecek. İletişim Teknolojileri gününde ayrıca ‘Mobil Devlet Uygulamaları Örnekleri’ de aktarılacak.

TTNET, etkinliğin İnternet bağlantılarını sağlarken teknoloji sponsoru olan Vestel, standında IPTV, İnteraktif TV, hospital TV gösterileri yapacak.

Havelsan’ın ‘Enerji Sektöründe Bilgi Teknolojilerinin Yeri’ konulu oturumu gerçekleştireceği etkinliğe sponsor olan Adobe, Alcatel Lucent, Ceytech, Cisco, CPG, EB Grup, Ekspa, Ekspres-Bim, ETB, Günko, Oytek, Probil, Servus, Siemens, SPSS, çözümlerini anlatacakları oturum ve sergi salonunda sergileyecekleri sistemlerle katılımcılara en son teknoloji ürünleri tanıma olanağı sunacaklar. Bilişim Ltd ise etkinliğe açacağı stant ile katılacak.

Bayındır, Datateknik, Dikte, Evreka, OKİ, Profelis, Vodafone ve Yenibiriş.com’un ürün hizmet sponsoru olduğu Bilişim’08 etkinliğinde Hürriyet yazılı medya, NTV de görsel medya sponsoru. Etkinliğin basın sponsorları ise şöyle: Ankara Magazine, TRT Bilişim Rüzgarı, BT Dünyası, Cumhuriyet, Çözüm, LOG, Mobimag, Radyo ODTÜ, Savunma ve Havacılık, Tele. Com. tr, Telekom Dünyası, Telekomedya, Telepati ve Türk.internet com

İLGİLİ HABERLER