reklamı kapat

POPÜLER

PSA grubu Android Automotive OS'a geçişi yapıyor; işte detaylar

PSA grubu Android Automotive OS’a geçiş yapıyor; işte detaylar

İnternet devi Google‘ın otomobillere özel Android sürümü Android Automotive OS, önümüzdeki yıllarda kapsama alanını artırıyor.

Yapılan resmi açıklamaya göre Android Automotive OS, 2023 yılında itibaren PSA grubunun araçlarında yerleşik olarak yer alacak. Bünyesinde Citroen, DS, Opel ve Peugeot gibi dev isimleri barındıran grubun aldığı bu karar gerçekten önemli görünüyor. Otomobillere özel Android‘in şu an en büyük kullanıcısı konumunda Volvo ve elektrikli otomobiller odaklı alt markası Polestar yer alıyor. Sürümün 2021’de Chevrolet ve Cadillac gibi firmalar tarafından kullanılacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu hamleler gerçekten sürücüler için gerçekten önemli görünüyor. Google’ın Automotive OS sistemi, otomobil üreticilerine hazır olarak çok güçlü bir multimedya deneyimi getiriyor. Google’ın popüler servislerini otomobillere yerleşik olarak entegre eden sistem, Volvo’nun modellerinde büyük ekranlarda birleşiyor ve gerçekten oldukça beğeniliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android Automotive OS ile PSA grubu araçları gelişmiş yetenekler kazanacak

Gün geçtikçe daha akıllı hale gelen otomobiller, kullanıcıların birçok konuda telefonlarına olan ihtiyacı bitiriyor. Bu da elbette hem kullanıcı dostu yapıyı katlıyor hem de güvenliği artırıyor. Araç için eğlence sistemi denildiği zaman şu an pazarın en iyileri arasında ise Tesla’nın Model serisi araçlarında kullanılan sistem yer alıyor. Biliyorsunuz Model S, 3, X ve Y’deki sistemde oyun dahi oynanabiliyor. Tesla bu konuda geleneksel üreticilere büyük bir ders veriyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin modüler elektrikli aracı