reklamı kapat

POPÜLER

Yüzüklerin Efendisi

Ian McKellen’ın Yüzüklerin Efendisi setindeki son günü

Ian McKellen’ın Yüzüklerin Efendisi serisinin setindeki son gününde aldığı notlar ortaya çıktı. Onun detaylı anlatımı hayranları da setteki son güne götürecek türden.

Aslına bakarsanız Ian McKellen’ın Yüzüklerin Efendisi sürecinde tuttuğu günlük bir süre önce internet dünyasıyla paylaşıldı. Tecrübeli oyuncunun setin her gününü özenle özetlediği bu günlük büyük ilgi gördü. The Lord of the Rings hayranlarının en fazla dikkatini çeken günlerden biri ise serinin çekimlerinin son bulduğu gün oldu. Oyuncunun son gün tanımlaması şöyle:

Yüzüklerin Efendisi setinde son gün

“Bugün öğle saatlerinde yeşil ekran önüne, kameraya yakın bir şekilde dururken çekimleri tamamladım. Gandalf görünmeyen (ve aslında varolmayan) güçlere karşı mücadele veriyordu. Muhtemelen oklara karşı ama hiçbir zaman tam anlamıyla emin olmam mümkün değil. Ağır bir Ağır bir cübbenin içinde sabit bir noktada durup dönmek, bir şeyleri bıçaklamak veya havada kecisi hareketler yapmak zannedildiğinden çok daha yorucu. Bu sırada yönetmen birkaç metre uzakta ufak bir ekrandan aksiyonu seyrediyor. Ardından istediği gibi olması için teşvik edici sözler sarf ediyor. “Daha vahşi şekilde! Hemen arkanda! Yeniden yap! Bir kez daha vur! Hadi çabala. Çok yorucu! Hadi son bir kez!” gibi sözler sarf ediyor. Ardından artık kollarımın yorgunluktan kopacağını hissettiğim anda Yüzüklerin Efendisi yönetmeni Peter Jackson “Mükemmel Ian.” diyor. Sandalyenin kollarından destek alıp kalkıyor ve hızlıca yanıma gelip elimi sıkıyor. Sonra ekibe dönüp ‘İşte Ian McKellan’ın son sahnesi!’ diyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öncelikle Ian McKellen’ın edebi anlatımı bu günü inanılmaz duygusal bir hale getiriyor. Aynı zamanda set ortamını ve oyunculuğun zorluklarını da gözler önüne seriyor.

İlginizi çekebilir

Morbius’un ilk fragmanı