reklamı kapat

POPÜLER

Renault Talisman üzerindeki sır perdesi kalktı [Galeri]

07 Temmuz 2015

Renault geçtiğimiz hafta duyurduğu yeni sedan modeli Talisman’ı ayrıntılı bir şekilde görücüye çıkardı. Fransız üreticinin emektar sedanı Laguna’nın yerini alan Talisman, sade ancak yenilikçi bir tasarım anlayışına sahip.

Lenovo Advertisement

Laguna’nın nispeten kaba çizgilere sahip gövde yapısından sıyrılan Renault, neredeyse coupe görünümlü bir sedanla karşımızda. Otomobilin daha keskin görünen D sütunu bunu sağlayan en önemli unsur. Kocaman Renault amblemiyle dikkat çeken Talisman’da yine büyükçe LED farlar, farların alt kısmından kıvrımlı bir şekilde devam eden gündüz farları, geniş ızgara yapısı, camı çerçeveleyen krom kaplamalar dikkat çeken detaylar arasında.

Otomobilin içine girdiğimizde ise R-Link 2 bilgi eğlence sistemiyle donatılmış dokunmatik ekran, tamamen dijital bir gösterge paneli, Bose imzalı surround ses sistemiyle karşılaşıyoruz. Geniş iç hacmiyle konfor anlamında da eksiği bulunmayan Talisman, 608 litrelik bagaj hacmiyle Passat’ın bile önünde.

Kaputun altında ise 150 ve 200 beygir olmak üzere iki adet turbo beslemeli benzinli motor seçeneği yer alıyor. Dizel seçenekler arasındaysa 110 ve 130 beygirlik motorlar yer alıyor. Her iki motor seçeneği de çift kavramalı şanzımanla destekleniyor.

Eylül ayındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan Renault Talisman bu yılın sonlarına doğru satışa sunulacak. Otomobilin fiyat seçenekleri henüz belli değil.

İLGİLİ HABERLER