reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai

Hyundai, tek tekerlekli tahrik sistemini tanıttı

Dünyanın en büyük otomobil firmalarından olan Hyundai, çok dikkat çeken tek tekerlekli tahrik sistemini tanıttı.

ARGE çalışmalarına çok büyük yatırım yapan Hyundai, yeni tanıttığı tek tekerlekli tahrik sistemi ile “devrim” yaratacağınına inanıyor. Bu konuda Hyundai Türkiye tarafından yapılan açıklamada şunlara yer verildi: “Hyundai Motor Grubu, “Tek Tekerlekli Tahrik Sistemi – Universal Wheel Drive System”i Seul’de tanıttı. Bu yeni nesil araç tahrik sistemi, gelecekteki mobilite cihazlarının tasarımında devrim yaratacak. “Uni Wheel”, ana tahrik sistemi bileşenlerini tekerlek göbeği içindeki boş alana taşıyarak, elektrikli bir aracın (EV) kabinindeki mevcut alanı önemli ölçüde artıracak. Aynı zamanda, işlevsel olarak entegre bir tekerlekten çekiş sistemi görevi gören Uni Wheel, elektrikli araçların redüksiyon dişlisini tekerlek göbeğinin içine doğru hareket ettirerek tahrik millerinin uzunluğunu azaltıyor. Böylelikle daha düz bir zemin konfigürasyonuna olanak tanıyan sistem, çeşitli kullanım amaçları için optimize edilmiş geleceğin mobilite ürünlerinde de rahatlıkla kullanılabilecek. Hyundai Motor Grubu’nun gelecekteki araç mimarilerinde alan kullanımına odaklanması, müşteri memnuniyetini daha da artıracak ve araç sahiplerine daha zengin bir kullanıcı deneyimleri sunacak.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirket bundan önce yeni fabrikası ile ses getirmişti. O konuda ise şunlar aktarılmıştı:“Hyundai Motor Company, Kore otomotiv endüstrisinin kalbi olan Ulsan’daki mevcut kompleksine yeni bir elektrikli araç (EV) fabrikasının temel atma törenini gerçekleştirdi. Elektrikli araçlara ayrılan bu yeni tesis, yarım asırdan fazla bir süre önce temelleri atılan Hyundai’nin marka mirasına da özel bir saygı duruşu olarak nitelendiriliyor. Yeni tesis aynı zamanda Hyundai’nin elektrifikasyon çağındaki mobilite üretiminin de merkezi olacak.

Otomotiv alanındaki bilgi birikimini ve teknolojik yeteneklerini aktif olarak geliştirecek olan Hyundai, insan odaklı hümanizmi de temel alarak elektrifikasyon çağında insanlığın yararına yenilikler yapmaya devam edecek. 1968 yılında bir montaj fabrikası olarak işe başlayan Ulsan Fabrikası, kısa bir süre içinde önemli üretim adetlerine ulaşarak büyüdü. Ulsan’daki elektrikli araç fabrikası da yenilikçi üretim tesisleriyle donatılacak ve ayrıca çalışanlar için en uygun çalışma ortamını ve doğayla bir arada yaşama alanı yaratacak.”

Hyundai adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X

İLGİLİ HABERLER