reklamı kapat

POPÜLER

Donald Trump

Donald Trump, kendi sosyal medya benzeri platformunu kapattı

Eski ABD başkanı Donald Trump, geçtiğimiz aylarda sık sık söylediği bir adımı gerçekleştirmiş ve kendi sosyal medya benzeri iletişim ağını kurmuştu.

ABD’de geçtiğimiz haftalarda hatırlarsınız inanılmaz olaylar yaşanmıştı. Washington DC’de kongre binasının işgali sonrasında 4 kişi hayatını kaybetmiş, 14 polis memuru yaralanmış ve 52 kişi gözaltına alınmıştı.

ABD seçimini Joe Biden’a kaybeden Donald Trump tarafından yapılan açıklama ile başlayan yukarıdaki olaylar sonrasında Trump, geçici olarak Twitter, Facebook ve Instagram‘da engellenmişti. Ayrıca kışkırtıcı açıklamalar nedeniyle Twitter da Trump’ı kalıcı olarak platformun dışına almıştı.

İşte bunlar yüzden kendi sosyal medya platformunu kuracağını aktaran Trump, bunu tamamen beklendiği gibi olmasa da geçtiğimiz aylarda yaptı..

Yazılı ve görsel paylaşımlar yapılan “From the Desk of Donald J. Trump” isimli bir web sitesi temelli platform kuran Trump, burayı “özgürce ve güvenli bir şekilde konuşulacak bir yer” olarak tanımlamıştı.

Hatta platformda kişilerin Trump’a farklı mesajlar gönderebileceği aktarılmıştı. Ancak bu platform uzun sürmedi ve açılan sayfa bugün itibarıyla kapandı. Sayfanın bir daha açılmayacağı da iddia edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Donald Trump kendi platformu ile ses getiremedi

Trump’ın kendi kitlesi dahi burayı çok fazla takip etmedi. Trump’ın yeniden başkan adayı olma hedefi bulunuyor. Eğer bu gerçek olursa, seçimler öncesinde buna benzer bir platform daha kurulabilir.

İlginizi Çekebilir

Şişirilebilir bir elektrikli motosiklet olduğunu biliyor muydunuz?