reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

Kötü haber; PlayStation 5 tedarik sorunları üretimi vurdu

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için bugün bir kez daha güzel bir haber gelmedi. Model için üretim beklenenden düşük olacak.

PlayStation 5 için stok sorunu aktif olarak devam ediyor. Global olarak birçok kişi istiyor olmasına ve parası olmasına rağmen PS5 alamıyor. Çünkü global çip krizi nedeniyle Sony konsoldan yeterince üretemiyor.

Bu konuda durum daha iyiye gider diye beklerken, firmanın bir kez daha parça tedarik sorunları nedeniyle beklenenden daha düşük üretim yapacağı açıklandı. Firmanın hedefinden tam 1 milyon ünite kaydığı aktarılıyor ve bu da yıl sonu stokları için çok kötü görünüyor.

Global çip krizinin 2022’de de bitmesi beklenmiyor. Bu açıdan PS5 ve fazlası birçok ürünü yeni yılda bulmak yine çok zor olacak. Bağlı olarak yeni yılda ekran kartlarının da ucuzlaması hiç olası görünmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 için kısa süre önce de kötü bir haber geldi

Daha önce de benzer konularda sık sık gündeme gelen Fail0verflow, geçtiğimiz hafta PS5’in firmware yazılımının bazı bölümlerinin şifresini çözmek için kullanılan dahili “PS5 kaynak anahtarlarına” erişim sağladıklarını aktardı.

Fail0verflow bunlara nasıl eriştiğini belirtmedi ve süreç hakkında fazla bilgi vermedi. Ancak bu veriler ve elde edilenler, uzmanlara göre PS5’in yakın zaman içerisinde kırılmasına neden olabilir. Bu durum elbette Sony için çok kötü görünüyor.

PS5 konsolun kırılması yani yerleşik güvenlik sistemlerinin açılması, konsol üzerinde korsan oyun ve fazlası anlamına geliyor. Sony genelde bu tarz çalışmaları yazılım güncellemesi ile işlevsiz hale getiriyor ancak yine de temeldeki bazı sızıntılar firmayı yakın zamanda oldukça zorlayabilir.

İlginizi Çekebilir

Boston Dynamics’ten güldüren dans videosu