reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 için stok sorunu yakında düzelecek mi? İşte resmi cevap

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, çıkış uzun süre önce olmasına rağmen bulmanın birçok pazarda imkansız olduğu ürünler arasında yer alıyor

Bu stok sorunu firmadan gelen resmi açıklamaya göre 2021’de devam edecek. Yani PlayStation 5 bulmak 2022’ye kadar zor olmayı sürdürecek.

Üretim kapasitesilerinin düşük olmasında birden fazla neden olduğunu belirten Sony CFO’su Hiroki Totoki, en büyük faktörün global çip sıkıntısı olduğunu aktarıyor.

CFO’ya göre Sony, üretim kapasitesini artırma konusunda başka sorunlar da yaşıyor. İşte bu yüzden kısa vadede daha fazla PS5 üretmek mümkün değil gibi görünüyor. Bu da oyuncuları üzecek gibi görünüyor.

Totoki, bazı tedarik sorunlarını başka tedarikçi firmalar bularak çözebileceklerini düşünüyor. Ancak bu da kalıcı bir çözüm olacak gibi durmuyor. Sonuç olarak PS5 bulmak için yine büyük bir şans gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu açıklamaya rağmen PlayStation 5 için kısa süre önce güzel rakamlar verildi 

Dün Sony, son çeyrek raporu üzerinden konsoldan şimdiye kadar 7,8 milyon adet satıldığını açıkladı.

Bu rakam 31 Mart tarihi itibarıyla elde edilen rakam ve şu an yüksek ihtimalle 8 milyonu çoktan geçmiş durumda.

2020 bitmeden 4,5 milyon adet PS5 satan firma, hesaplamalara göre ocak ayından mart ayına kadar 3,3 milyon adet PS5 satışı gerçekleştirmiş durumda.

PlayStation Plus abone sayısını 48 milyona yaklaştırdıklarını aktaran Japon teknoloji devi Sony, PlayStation departmanın net karının da 3,1 milyar doları bulduğunu aktarıyor.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli yapan özel kit