reklamı kapat

POPÜLER

Dacia Duster
dacia

Rekor veriler; Dacia Duster istikrarlı yükselişine devam ediyor

İngiltere pazarına yapılan dönüşün ardından inanılmaz bir ivmelemeyi beraberinde getiren Dacia Duster, rekor verilerin elde edilmesinden başrol.

Ülkemizde sınıfının en çok tercih edilen modellerinden birisi olan Dacia Duster, fiyat/performans nitelikleriyle artık kendi kitlesini oluşturmayı başardı. Satış adetleriyle markasının da yüzünü güldüren bu önemli isim, Avrupa’daki farklı pazarlarda da liderliğe oynuyor. İngiltere departmanı tarafından paylaşılan yılın ilk yarısı verilerinde rekor elde eden Dacia, geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 36 gibi çok ciddi bir büyüme elde etti. Toplam bazda 18.568 adetlik satış yapan marka, 2013 yılında dönüş yaptığı ülkede kısa sürede çok güçlü bir pazar payı yakalamayı başardı. Bu başarının en büyük paylarından birisi de hiç şüphesiz Duster’a ait.

dacia

Dacia Duster

2019 yılının başından itibaren geride bırakılan 6 aylık süre içerisinde markanın en başarılı modeli olarak Duster’ı üst sıraya yazabiliriz. 8.857 adet yeni Dusters’ı kullanıcılarına teslim eden Dacia, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre neredeyse yüzde 95‘lik iyileşme yakalamış durumda. Ailenin diğer üyelerinin de bu noktada haklarını teslim etmek gerekiyor. Elde edilen bu başarıda Logan MCV modelinin de yüzde 36,4‘lük artışla katkısı var. Yaklaşık 7.000 sterlinlik başlangıç fiyatıyla ülkenin en ucuz otomobillerinden birisi olan Sandero da yükseliş yakalayan isimlerden birisi. Verilere baktığımızda Sandero Stepway’in yüzde 9,4‘lük oranda daha iyi satış adedi yakaladığını görebiliyoruz. Uygun etiket fiyatıyla ihtiyaçları karşılama konusunda başarılı işler ortaya koyan Dacia’nın önümüzdeki yıllarda kendisini daha ileriye taşıması kimse için şaşırtıcı olmayacak.

İlginizi çekebilir

Dacia Duster geleceğini başka boyuta taşıyan proje