reklamı kapat

POPÜLER

Dacia Duster

Dacia Duster koleksiyonerler için sınırlı üretim versiyona kavuştu

07 Temmuz 2019

Fransa’da düzenlenen özel bir etkinlik kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen Dacia Duster Black Collector, adının karşılığı niteliklere sahip.

Gerek fabrika çıkış versiyonuyla markasını gerekse modifikasyonlu versiyonlarıyla meraklılarını mutlu eden sayılı modellerin başında şüphesiz Dacia Duster geliyor. Piyasaya sürüldüğü ilk andan itibaren fiyat/performans bazında ciddi bir derecelendirme elde eden model bunun karşılığını da fazlasıyla alıyor. Yeni jenerasyonuyla ilgili artık ciddi beklentilerin olduğu Duster, Dacia’nın bu yıl 11. kez düzenlediği piknik etkinliğinde özel bir versiyonla sahneye çıktı. Yaklaşık 10.000 kişinin katıldığı etkinlikte tanıtımı gerçekleştirilen “Black Collector“, sınırlı üretim adetleriyle meraklılarıyla buluşacak.


Dacia Duster Black Collector hakkında bilmeniz gerekenler

Başkent Paris yakınlarında düzenlenen etkinliğe katılanlar Duster’ın bu yeni versiyonunun yanında sürüş deneyimi şansını da elde etti. Dacia’nın araçla ilgili resmi kaynaklarından paylaştığı bilgiler arasında ilk olarak toplamda 500 adet üretileceği dikkatimizi çekiyor. Ülkemizde de satışa sunulan Prestige donanım seviyesi üzerine geliştirilen Black Collector’de metalik siyah renk ve bazı özel şeritler kullanılılıyor. Kapıları açıp içeriye girdiğimizde ise eşiklerde üretim adet numarasını gösteren ibareler karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte Focal‘ın premium ses sistemini fark yaratan deneyim olarak listeye dahil edebiliriz. Kaputun altında ise 130 beygir güç üreten 1,3 litrelik motor yer alıyor. Tanıtım etkinliğiyle birlikte satışına başlanan versiyon sadece internet üzerinden sipariş verilebilecek.

İlgili video

Dacia Duster çarpışma testi