reklamı kapat

POPÜLER

2022 Dacia Duster Extreme Limited Edition

Dacia Duster Extreme Limited Edition; makyajlı versiyona sınırlı üretim paket geliyor

2022 model yılı için duyurulan Dacia Duster Extreme Limited Edition, ufak görsel dokunuşlarla makyajı daha zengin gösterecek.

Geçtiğimiz hafta itibarıyla Türkiye satış macerası resmi olarak başlayan makyajlı Dacia Duster, test konuğumuz olarak da 2 gün boyunca bizlerleydi. Birlikte geçirdiğimiz zaman diliminde makyajın en büyük etkisi olan EDC otomatik şanzımanıyla milyonlara ulaşan kitlesini daha da artırma potansiyelini barındıran Duster için resmi kaynaklardan sürpriz bir adım atıldı. 2022 model yılıyla sunulmak üzere duyurulan Dacia Duster Extreme Limited Edition, makyajlı versiyonu görsel açıdan daha dikkat çekici kılan sınırlı üretim dinamiklerle yola çıkacak. Gövde ve gövde parçaları üzerine konumlandırılan özel renk kombinasyonuyla öne çıkan versiyon için şimdilik toplamda kaç adet üretileceği ve hangi pazarlar için listede olacağıyla bilinmiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022 Dacia Duster Extreme Limited Edition için öne çıkan parçalar

Tanıtılan Extreme Limited Edition’ın kendine has detaylarına bakmaya ilk olarak dışarıdan başlayalım. Araçta ilk olarak arazi karakterini hissiyat olarak güçlendiren çok keyifli bir gri renk tonunun kullanıldığını görüyoruz. Dacia cephesi bu tonla birlikte siyah, mavi ve arizona turuncu renklerini de bu sınırlı üretimde kullanıcıların tercih edebileceğinin altını çiziyor. Versiyonun ana rengi dışında gövdeden farklı olarak jant setinin siyah olması dikkat çekiyor. Tüm bunların tamamlayıcısı olan ve etkilerini kokpitte de göreceğimiz turuncu renk mini dokunuşlar ayna, ızgara ve “Duster” yazılarında karşımıza çıkıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kokpit tarafına geçtiğimizde turuncu rengin konsolda, kapı kollarında ve koltukların dikişlerinde tatlının üzerindeki krema havasında bir rol üstlendiğini görüyoruz. Extreme Limited Edition’ın Türkiye’de de satışta ola Prestige donanım seviyesi üzerine geliştirildiğini de belirtmeden geçmeyelim. 1,5 litrelik dizel ve 1,3 litrelik benzinli motorun her ikisiyle de satışa sunulması beklenilen Extreme Limited Edition’ın fiyat, üretim ve detayları önümüzdeki süreçte açıklanacak.

İlginizi çekebilir

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric ile tanışın