reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes_AMG GT_4-Kapılı_Coupe
Mercedes_AMG GT_4-Kapılı_Coupe

Türkiye’de satışa sunulan Mercedes-AMG GT 4-Kapılı Coupe ve öne çıkan özellikleri

Mercedes-Benz, yeni Mercedes-AMG GT 4-Kapılı Coupe‘yi Türkiye’de satışa sundu. Daha geniş yaşama alanı ve daha güçlü motoruyla dikkat çeken GT 4-Kapılı Coupe, 3 farklı motor seçeneğiyle geliyor.

Satte 315 kilometre ulaşan maksimum hızıyla göze çarpan otomobil, 4 veya 5 kişilik iç mekan tasarımına sahip. Günlük kullanıma uygun bir spor otomobil arayışı içerisinde olan kullanıcılara hitap eden GT 4-Kapılı Coupe, kaslı görünüme sahip motor kaputu ile ailenin en genç üyesi. Markanın yalın tasarım yaklaşımını devam ettiren bu model, görünümüyle dinamizm, güç ve performans gibi kavramları çağrıştırıyor.

AMG GT R modelinde olduğu gibi ön panjurun arkasına radyatörün önünde konumlandırılan AIRPANEL sistemi, aracın aerodinamik verimliliğini arttırıyor. İnce MULTIBEAM LED farlar, AMG’ye özgü ön ızgara, köpek balığı burnu ve Jet-Wing (6 silindirli modelde A-Wing) gibi detaylar ailenin en genç üyesine karakteristik

AMG GT görünümü kazandırıyor. Dört kapılı AMG GT Coupe’nin dinamik ve şık görünümünü, boyutları 19 inç ile 21 inç arasında değişen jant alternatifleri tamamlıyor. V8 biturbo motor yeni Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ modelinde 639 beygir güç ve 900 Nm tork üretiyor.

Yeni AMG GT 53’te kullanılan EQ Boost marş jeneratörü 48 Volt besleme sistemi için gerekli olan elektriği de üretiyor. Üretilen elektrik aynı zamanda aydınlatma, kokpit, bilgi ve eğlence sistemi dahil elektrikli donanımları beslemek üzere bir DC/DC dönüştürücü ile 12 Volt’a dönüştürülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes-AMG GT 4-Kapılı Coupe iç mekanıyla da dikkat çekiyor

Koltukları arkasında 395 litre ve bagaj zeminin altında ilave 60 litre olmak üzere geniş bir bagaj sunulurken arka koltukların katlanmasıyla bu alan 1.324 litreye kadar büyüyebiliyor. Bagaj kapağını el değmeden açma imkanı sunan HAND-FREE ACCESS, geniş yükleme ağzı ile birlikte kullanım kolaylığını destekliyor. Arka koltuklar için de asimetrik katlanan üç kişilik koltuk sırası veya iki adet bağımsız tek kişilik olmak üzere farklı çözümler sunuluyor. İki kişilik düzende iki tek koltuğun ortasındaki boşluk, entegre Touchpad ile donatılmış bir orta konsol ile dolduruluyor. Mercedes-AMG GT 4-Kapılı Coupe’nin Türkiye fiyatı henüz açıklanmadı.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni modellerinden