reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

2020_Mercedes_Benz_GLS
2020_Mercedes_Benz_GLS-40

Yeni Mercedes-Benz GLS’e yakından bakış

Mercedes-Benz, 2020 model GLS modelini otomobil tutkunlarının beğenisine sundu. Yeni GLS, elektrikli güç aktarma organları, iyileştirilmiş teknolojiler ve daha lüks detaylarla geliyor.

Advertisement

Lüks SUV aracın ilk başta genel görünümünü koruduğu görülüyor. Ancak yakından bakıldığında ızgaranın şeklinin hafifçe değiştiği ve daha düşük menfezlerin daha açısal olduğu görülüyor. Mercedes ayrıca farların ve stop lambalarının tasarımını da kolaylaştırmış durumda. Dış boyutlar da değişti; 2 inçten daha uzun bir dingil mesafesi sunan 2020 model GLS selefinden 3 inç daha uzun.

Mercedes aracın iki elektrikli motorla geleceğini belirtiyor. 362 beygirden güç alan 2020 model GLS’de 3 litre hacimli turboşarj motor yer alıyor. Entegre marş jeneratörüne sahip 48 voltluk yeni bir elektrik sistemi sayesinde araç kısa bir süre için ilave 21 beygirlik bir güç de üretiyor. GLS 580 modelinde karşımıza 4.0 litre hacimli ve turboşarjlı bir V8 motor çıkıyor. Bu motor sayesinde araç 483 beygir güç üretiyor. Her iki motor seçeceği de 9 ileri otomatik şanzımanı bünyesinde barındırıyor. Yakıt ekonomisi henüz açıklanmadı, ancak Mercedes entegre elektrikli motor sisteminin yakıt tasarrufu sağladığını söylüyor. Bu “EQ Boost”, ivmelenmeye yardımcı olarak, yanmalı motor çalıştırılmadan sürüşü mümkün kılıyor ve aküye güç sağlıyor.

Mercedes tüm iç mekanı da yenilemiş durumda. Bu yüzden artık eskimiş düğme tuş takımı ve garip görünen bilgi-eğlence ekranından artık şikayet etmeyeceğiz. 2020 GLS gereksiz düğmeleri ortadan kaldırıyor ve standart olarak iki büyük 12,3 inç ekranla birlikte gekiyor. Bir ekran dijital gösterge diğeri multimedya ekranı olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni modeller gibi, GLS de kişisel tercihlerinizi öğrenebileceğiniz Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi bilgi-eğlence sistemine sahiptir. Örneğin, sistem her gün aynı saatte bir radyo istasyonunu ayarladığınızı fark edebiliyor ve bu saatte her gün ekranda bir öneri açılıyor. Sistem ayrıca el hareketlerini tanıyor ve hatta doğru yolcu için koltuk masajı gibi fonksiyonları başlatmak için sürücü veya yolcu tarafından belirli bir hareketin başlatılıp başlatılmadığını bile söyleyebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Mercedes-Benz GLS ne zaman piyasaya sunulacak?

2020 Mercedes-Benz GLS bu yılın sonunda Amerika’da piyasaya sunulacak. Aracın satış fiyatı ise henüz açığa çıkmadı.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni modellerinden