reklamı kapat

POPÜLER

Citroen C3 Aircross ve C4 Picasso’dan önemli başarı

Carbuyer tarafından gerek okuyucular gerekse editörlerin değerlendirmekleriyle verilen ödüllerde Citroen ön plana çıkanlar arasında yer aldı.

Yeni jenerasyon modelleri için değişimine gittiği karakteristik noktalar Citroen’e kademeli olara başarılar getiremeye devam ediyor. Yılın Otomobili 2018 için finalistler arasına girmeyi başaran ve diğer pek çok farklı organizasyonlarda başarılar elde eden Fransız markayı, bu noktadaki en çok temsil eden isim C3 Aircross olarak karşımıza çıkıyor. Giriş seviyesinden başlayıp C5 Aircross’a kadar uzanan bu değişimde kompakt sınıfta fark yaratmayı başaran Citroen, İngiltere merkezli önemli bir değerlendirmede iki farklı kategoride en iyi olarak değerlendirilmeyi başardı. Carbuyer tarafından “2019 Yılının En İyi Otomobilleri” ödülleri kapsamında, okuyucularının tıklama tercihlerine göre belirlenen öncelikli kriterlerin editörler tarafından değerlendirilmesiyle 19 kategoride ödüller sahiplerine verildi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İki model farklı karakterler

Açıklanan listeye baktığımız Citroën’i C3 Aircross ile birlikte Grand C4 Spacetourer (Picasso) modellerinin ödül kazanarak temsil ettiğini görebiliyoruz. Carbuyer sitesinin yarışma kapsamında dikkate aldığı kriterlerse “sahip olma maliyeti”, “sürücü dostu”, “konfor”, “pratiklik” ve “güvenlik” gibi maddeler üzerine şekilleniyor. Citroën Advanced Comfort donanımlarıyla öne çıkan Citroën C3, özellikle konfor ve güvenlik bazındaki başarısıyla “Yılın En İyi Küçük SUV modeli” ödülünün kazananı oldu. Hem tasarımı hem de sunduğu teknolojiler ile sınıfının öncü araçlarından biri olan Citroën Grand C4 SpaceTourer (Picasso) modelininse “2019 Yılının En İyi MPV Modeli” ödülünü elde ettiği görüldü.

İlginizi çekebilir

Citroen C5 Aircross