reklamı kapat

POPÜLER

Bekleyiş sona erdi; “2018’de Yılın Otomobili” belli oldu

Yaklaşık dört aylık bir sürenin ardından finalistler arasından belirlenen kazanan, kimilerine göre sürpriz kimilerine göre de sürpriz değildi.

Düzenli olarak Cenevre Otomol Fuarı’nda açıklanan “Yılın Otomobili” ödülü, uzun bir bekleyişin ardından bu yıl da sahibini buldu. 23 farklı ülkeden 60 gazetecinin bir araya gelerek yaptığı değerlendirmenin ardından geçtiğimiz kasım ayında açıklanan finalist listesinde Alfa Romeo Stelvio, Audi A8, BMW 5 Serisi, Citroen C3 Aircross, Kia Stinger, Seat Ibiza ve Volvo XC40 yer almıştı. Çıkış noktasında farklı sınıflardaki 37 adayın yer aldığı yarışmada , LOG.com.tr takipçilerinin yüzde 28 oyla tercih ettiği Volvo XC40 ipi göğüslemeyi başardı!

Finalin mutlak hakimi

Yapılan değerlendirmenin ardından 325 puan alarak ilk sıraya yerleşen Volvo XC40, en yakın rakibi olan SEAT Ibıza’ya 62 puan fark atmayı başardı. Ödül jürisinin değerlendirme kapsamındaki puan ve sıralaması ise şu şekilde gerçekleşti:

2- SEAT Ibıza
3- BMW 5 Serisi
4- KIA Stinger
5- Citroen C3 Aircross
6- Audi A8
7- Alfa Romeo Stelvio

Volvo ürün gamına en kompakt SUV üyesi olarak eklenen XC40’ın ilk sırayı kimseye bırakmadığı değerlendirmeyle ilgili düşüncelerinizi bizlere yorum olarak iletebilirsiniz.