reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A8 Star
Samsung Galaxy A8 Star

Samsung’dan Galaxy A8 Star özelinde olay yaratan hamle

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, son günlerde gündemden düşmüyor. Bu sefer Galaxy A8 Star özelinde ortaya çıkmış bir gelişme bulunuyor.

Advertisement

Firmalar akıllı telefonlarının kamera performansını öne çıkarmak adına cihaz ile çekilmiş en iyi fotoğrafları kullanıyor. Hatta çoğu zaman profesyoneller tarafında çok iyi ışık şartlarında çekilmiş kareler tercih ediliyor. Samsung ise Galaxy A8 Star modeli için direkt olarak olarak bir DSLR’dan çıkmış fotoğrafı kullanmış. Fotoğrafı çeken ve başka bir platformda satan fotoğrafçı Dunja Djudjic tarafından farkedilen bu durum, şu an herkesin diline düşmüş durumda. Fotoğraf üzerinde oynayarak Galaxy A8 Star ile çekilmiş gibi arka plan bulanıklığı da ekleyen firma, elbette ciddi şekilde eleştiriliyor. Buna benzer bir olayın Huawei’nin de başına geldiği hatırlanıyor. Firmaların bu duruma mutlaka bir son vermesi ve denetimlerini artırması gerekiyor.

Samsung Galaxy A8 Star
Samsung Galaxy A8 Star
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, Twitter olayıyla da gündemde

Marques Brownlee (MKBHD) tarafından fark edilen bu olayın arkasında arkasında, Nijerya merkezli “Samsung Mobile NG” hesabı yer alıyor. Twitter’daki onlarca paylaşımı iPhone üzerinden yaptığı ortaya çıkan hesap, olayın hızlıca büyümesinin ardından kapatılmış durumda. Hesabı yöneten sosyal medya ekibinin / reklam şirketinin başını oldukça ağrıtan bu hata, yine ilk defa gördüğümüz bir şey değil.

İlginizi Çekebilir

Çift ekranlı Nubia X