reklamı kapat

POPÜLER

NVIDIA Titan RTX

Dünyanın en güçlü masaüstü GPU’su: NVIDIA Titan RTX

NVIDIA, yapay zeka araştırmaları, veri bilimi ve yaratıcı uygulamalarda inanılmaz bir performans için tasarladığı dünyanın en güçlü masaüstü GPU’su NVIDIA Titan RTX‘i duyurdu.

Titan, dünyada güce en ihtiyaç duyan kullanıcılara, 130 Teraflop’luk derin öğrenme ve 11 GigaRays’lik ışın izleme performansı sunuyor.

Titan RTX, PC’yi yapay zeka araştırmacıları ve geliştiricileri için bir süper bilgisayara dönüştürüyor. Titan, araştırmacıların daha büyük sinir ağları ve veri setleriyle deney yapabilmeleri için NVLink desteğiyle birlikte önceki nesil Titan GPU’ların iki katı bellek kapasitesine sahip olmasıyla göze çarpıyor. Veri bilimcileri için güçlü bir araç olan Titan RTX, NVIDIA Rapids ile veri analizini hızlandırıyor. Rapids açık kaynak kütüphaneleri, makine öğrenimini hızlandırmak için dünyanın en popüler veri bilimi iş akışlarıyla kusursuz bir şekilde bütünleşiyor.

Titan RTX, gerçek zamanlı ışın izleme ve yapay zekanın gücünü yaratıcı uygulamalara taşıyor. Grafik işlemci, 5 milyon PC tabanlı içerik oluşturucunun verimliliğini artırıyor. Ayrıca gerçek zamanlı 8K video düzenleme için gerekli olan hesaplama beygir gücü ve bellek bant genişliği sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NVIDIA’dan konu hakkında açıklama

Turing’in grafik gölgelendiriciler, ışın izleme ve derin öğrenmeyle GPU’yu yeniden icat etmek için NVIDIA’nın son on yıldaki yılın en büyük ilerlemesi olduğunu belirten NVIDIA CEO’su Jensen Huang, “T-Rex’in duyurulmasıyla Turing en zorlu PC kullanıcıları olan geliştiriciler, bilim adamları ve içerik yaratıcıları gibi milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor.” dedi.

İlginizi çekebilir

Galaxy Note 9 resmi tanıtım videosu