reklamı kapat

POPÜLER

NVIDIA TITAN V
NVIDIA TITAN V
NVIDIA TITAN V
NVIDIA TITAN V
NVIDIA TITAN V

Karşınızda PC için üretilmiş en güçlü ekran kartı: NVIDIA TITAN V [Video]

NVIDIA bugüne kadar üretilmiş en güçlü grafik kartını tanıttı. TITAN V, bilgisayarınızı adeta uçuracak özelliklerle geliyor.

NVIDIA Volta mimarisinde şekillenen TITAN V, PC platformu için benzersiz bir GPU performansı arayanlara hitap ediyor. “Dünyanın en güçlü PC grafik kartı” olarak tanıtılan ekran kartı, yapay zeka üzerine yoğunlaşıyor. Yapay zekanın finans servislerinden sağlığa kadar hemen her girişimde olması gerektiğini belirten NVIDIA, bu alanda çalışmak isteyenler için TITAN V’i öne çıkarıyor. TITAN serisinin en yeni üyesi olan ekran kartı makine öğrenimi üzerinde çalışan bilim insanlarını da tatmin edecek bir performans vadediyor.

Açıklanan teknik değerlere göre, kartta 110 teraflopluk performans sağlayan 21,2 milyar transistör bulunuyor. 12 GB HBM2 bellekle gelen kart, 5.120 aktif CUDA çekirdeğine sahip. Kartın asıl gücü ise 640 “Tensor” çekirdeğinden geliyor. Derin öğrenme ve yapay zeka hesaplamalarıyla uğraşanların performans beklemesi gereken alan da burası.

NVIDIA TITAN V
NVIDIA TITAN V
NVIDIA TITAN V
NVIDIA TITAN V

3.000 dolarlık ekran kartı

NVIDIA, yeni ekran kartıyla hem yüksek performansın hem de yapay zekanın sınırlarını zorlamak istediğini belirtiyor. Tasarımı oldukça etkileyici olan TITAN V, altın ve siyah renklere hakim bir gövdeyle geliyor. Ekran kartının fiyatı da en az özellikleri kadar iddialı. 3.000 dolar fiyat etiketine sahip olan ekran kartı 17 Aralık’ta çıkışını gerçekleştirecek. Çevrim içi mağazada ise her bir kullanıcıya 2 adetle sınırlı olacak şekilde satışa sunulmuş durumda.

Video