reklamı kapat

POPÜLER

bitcoin

Twitter’da bitcoin çekilişi başlatan kullanıcı ortalığı karıştırdı

1 bitcoinin 17 bin dolardan fazla ettiği günümüzde, bitcoin elde etmek için tweet atar mıydınız?

2011 yılı başlarında, 1 bitcoinin 2 dolar civarında seyrettiği dönemlerde bu kripto parayı duyduğunuz halde satın almadıysanız şu an dizlerinizi dövüyor olabilirsiniz. O dönemi toptan kaçırıp popüler kripto para 10 bin dolar seviyesini geçtiğinde duyanlardansanız bu kripto para konuları size hala yabancı olabilir. Öyle ya da böyle şu an büyük bir kitle bitcoin elde etmeye çalışıyor. Ancak bir o kadarının da konuyla ilgili neredeyse hiçbir fikri yok. Satın almadan önce madenciliğe bulaşmak isteyenler ise o treni ne yazık ki kaçırdı. Zira madencilik sonucu elde edeceğiniz bitcoin miktarı elektrik faturasını karşılar mı emin değiliz. Peki ne yapmalı da bu popüler kripto paradan “kazanmalı”?

Bitcoin çekilişi

Twitter kullanıcısı Travis Weaver‏‘ın ilginç bir fikri var. 2011 yılında 2,87 dolardan 1.500 bitcoin aldığını iddia eden Weaver, takipçilerine bu parayı hediye etmek istiyor. Tek yapmanız gereken hemen yukarıdaki tweet’i retweetlemek. Retweet’leyen kullanıcılar arasında rastgele 5 kişiyi seçecek olan Weaver, her birine 1 bitcoin verecek. 1 bitcoinin güncel kurda 17 bin dolar civarında seyrettiğini belirtelim. Weaver yaklaşık 85 bin dolar hediye etmeyi planlıyor.

Bir çekiliş gerçekleştiren Weaver’ın gerçekten 1.500 bitcoine sahip olduğuna ilişkinse bir kanıt yok elbette. Ancak pek çok kullanıcının bir kanıta ihtiyacı da yok açıkçası. 143 binin üzerinde retweet alan bu tweet’in altında ise 3 binin üzerinde yorum bulunuyor. Yorumlar Weaver’ın gerçekten bu paraya sahip olup olmadığı üzerine genellikle. Weaver kazananı bugün duyuracağını da eklemiş. Açıkçası bu çekilişin gerçek olup olmadığını merak ediyoruz.