reklamı kapat

POPÜLER

ioho

Vücut ısınızı kullanarak kripto para madenciliği yapmak ister miydiniz?

Black Mirror’a bol bol malzeme çıkaracak yeni teknolojiler geliştirilmeye devam ediyor. Kripto para madenciliği için insan vücudunu kullanan yeni kıyafet açıklandı.

Kripto para madenciliği konusunda pek çok kullanıcı bu aralar fazlasıyla hevesli. Zira kripto paraların ünü almış başını gidiyor. Bitcoinin bu alandaki yadsınamaz katkısı bir yada şimdi 1000 dolar barajını aşan ethereum da kullanıcıları meraklandırıyor. Hollandalı organizasyon Institute of Human Obsolescence (IoHO) ise oldukça ilginç bir madencilik yöntemini ortaya atmış durumda. IoHO, insan ısısını madencilik yapmak için kullanıyor. Hollandalı ekip bir grup çalışan aldıklarını ve bu çalışanların tüm gün yatıp hazırlanan özel kıyafetle madencilik yaptığını belirtiyor. Vücut ısısını kullanan özel kıyafetle elektrik üretiliyor ve bu enerji de kripto para madenciliği için kullanılıyor.

1 bitcoin için kaç kişi gerekli?

Hayli ilginç olan bu konsept projede elde edilen gelirlerin yüzde 80’inin çalışanlara verileceği, kalanın ise şirkete aktarılacağı belirtiliyor. Gönüllü çalışanlarla Avrupa’da şuan 212 saatlik işte 37 farklı kişi çalışıyor. 2018’de projenin Arjantin’e taşınması planlanıyor. Madencilikten elde edilen gelir içinse gerekli sayı hayli dramatik. Şu anki başarı oranı göz önüne alınınca tek bir bitcoin için bir ay boyunca 44 bin insanla madencilik yapılması gerekiyor.