reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Supr Modifikasyon

Yeni nesil Toyota Supra’yı “kanatlandıran” modifikasyon [Video]

Amerika merkezli bir modifikasyon şirketi tarafından geliştirilen kapılar, A90 Toyota Supra dinamiklerini bambaşka bir noktaya taşıyor.

Supra’nın 2019 yılından itibaren A90 kasayla birlikte tekrar hayata geçirilmesi, projenin ilk detaylarının paylaşıldığı erken süreçte dahi büyük yankı uyandırmıştı. Kökleri 70’li yıllara kadar dayansa da 90’ların başındaki A80 jenerasyonu ve 2JZ motoruyla ikonlar listesine giren bu önemli otomobilin tekrar hayata döndürülme sürecinde BMW ile ortaklığa gidilmesi de ilgi çekici hikayelerden birisiydi. BMW’nin yeni nesil Z4 projesiyle ortaklaşa gidilen altyapı çalışmalarından sonra Toyota’nın “sihirli” dokunuşuyla bu kardeşlerin yolları ayrıldı. Yeni nesil Toyota Supra, geliştirilme sürecinde bizzat marka CEO’su Aikido Toyoda’nın olmasından ötürü de ayrı bir noktada konumlanıyor. Böylesine özel bir isme tekrar can verilmesiyle birlikte bağımsız şirketler de oyuna dahil olarak modifikasyon yeteneklerini ortaya çıkarması uzun sürmedi. Furyaya dahil olan son isimlerden birisi de Vertical Doors.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota Supra A90’da “Need For Speed” esintileri

Amerika merkezli Vertical Doors ekibinin Supra için hayata geçirdiği dönüşüm, aracın pek çok noktasına dokunuyor. Bu dokunuşları başka noktada konumlandırmamızdaki sebepse 80’li ve 90’lı yılların spor otomobillerinin imzası niteliğindeki kelebek kapı tasarımı. Günümüzde Lamborghini gibi isimlerin hala kullandığı bu kapı tasarımını Supra’ya oldukça başarılı şekilde uygulayan ekip, 2019 yılından itibaren tüm model yıllı versiyonlar için işlemin uygulanabileceğini belirtiyor. Araçlarına bu kapıyı entegre etmek isteyenlerinse yaklaşık 2.200 doları gözden çıkarması gerekiyor.

Video