reklamı kapat

POPÜLER

Hızlı ve Öfkeli

İlk Hızlı ve Öfkeli yönetmeninin son film isteği

Beyaz perdenin en uzun soluklu işlerinden biri olan Hızlı ve Öfkeli ana seriyi onuncu filmle birlikte sonlandıracak. İlk filmin yönetmenliğini üstlenen Rob Cohen ise açılışın ardından kapanışı da yapmak istiyor.

Kısmen daha ufak bir hikaye olarak başlayan Hızlı ve Öfkeli zamanla sinemanın en uzun serilerinden birine dönüştü. Her iki senede bir yeni filmlerle karşımıza çıkmasının yanında gişede tozu dumana katmayı başardı. İlk filmi 38 milyon dolar bütçeyle çekilip 207 milyon dolar kazandırmıştı. Hızlı ve Öfkeli 7 ise gişe rekorlarını alt üst etmeyi başarmış ve 1.5 milyar dolar kazandırmıştı. İşte tam da bu sebeple ana hikaye son bulsa da, pek çok bağlantılı yeni film izleyeceğiz. Bunlardan biri de Dwayne Johnson ve Jason Statham’ın başrollerini paylaşacağı proje olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm bu detaylara rağmen ana hikayenin bitişi hem ekip hem de izleyiciler açısından duygusal bir dönüm noktası olacak. İşte tam da bu sebepten olmalı ki Rob Cohen seriye dönmek istiyor. İlk Hızlı ve Öfkeli’yi beyaz perdeye taşıyan yönetmen son filmin de kamera arkasına geçmeyi arzu ediyor. Bu düşüncelerini de “Hep Universal stüdyolarının son film için bana dönmesini istedim” sözleriyle ifade etti. Açıkçası seriyi şahlandıran Justin Lin‘in son film için geri dönmesi kulağa çok daha makul geliyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Kapanışı yapan isim Rob Cohen mi olmalı?

Hızlı ve Öfkeli 8 fragmanı