reklamı kapat

POPÜLER

Üç tekerlekli motosiklet deneyimi, otomobil “eğlencesiyle” buluştu: 2018 Polaris Slingshot

31 Temmuz 2017

Dünyanın en popüler motosikletlerinden birisi olamn Slingshot serisi, yeni model yılıyla birlikte otomobillerden alışık olduğumuz eğlence sistemiyle geliyor.

Üç tekerlekli yapısıyla 2014 yılında motosiklet dünyasına giriş yaparak yeni bir soluk getiren Polaris Slinghot, ilk gününden itibaren kullanıcılarına yepyeni bir sürüş deneyimi vadediyor. Genel yapısının yanı sıra sürüş karakteri ve donanımlarla kısa sürede ilgi odağı olmayı başaran Slingshot serisi, bu ilginin karşılığını da almaya devam ediyor. 2018 model yılıyla yeni özelliklere kavuşmuş bir şekilde tanıtımı gerçekleştirilen yeni seride, bu jenerasyona özel sınırlı üretim versiyonlar da meraklılarıyla buluşacak. Slingshot S, Slingshot SL, Slingshot SLR (sınırlı üretim) ve yeni Slingshot SLR LE olarak dört farklı versiyonda satışa çıkacak olan araçların başlangıç fiyatıysa 19,999 dolar olarak açıklandı.


Polaris ekibinin 2018 model yılıyla birlikte motosiklete entegre ettiği özellikler arasında en çok “Ride Command” adı verilen yeni multimedya sistemi öne çıkıyor diyebiliriz. S versiyonu hariç ailenin diğer tüm üyelerinde standart bir donanım olarak sunulan yeni sistem 7 inçlik multi-touch destekli ekranla geliyor. Otomobillerde görmeye alışık olduğumuz sistemlere meydan okuyan yapı içerisinde Bluetooth, telefon entegrasyonu, USB bağlantı noktası, 200 watt premium ses sistemi, premium spor koltuklar ve turn-by-turn navigasyon (seçilen rota tarifi için gerçek zamanlı sözlü ve görsel uyarı) gibi özellikler dikkat çekiyor. Motor kısmına baktığımızda, gücünü General Motor destekli 2384cc‘lik üniteden aldığını gördüğümüz yeni Slingshot, 173 beygir güç ve 225 Nm torkluk değerlerini beş ileri değerli manuel şanzımanla yere aktarıyor. 2018 model yıllı Polaris Slingshot’lar eylül ayından itibaren showroomlarda olacak.

YORUMLAR