reklamı kapat

POPÜLER

Naomi Campbell imzalı BMW XM Mystique Allure tanıtıldı

Naomi Campbell imzalı BMW XM Mystique Allure tanıtıldı

Naomi Campbell imzalı BMW XM Mystique Allure tanıtıldı. Hazırlanan model otomobil dünyasında pek iyi karşılanmadı.

BMW XM, hali hazırda tasarımsal açıdan çok iyi geri dönüşler alan bir araç değil. Bu açıdan dünyaca ünlü model Naomi Campbell ile ortaklaşa hazırlanan BMW XM Mystique Allure modeli de hiç iyi yorumlar almadı. Kaputu kadife ile kaplanan bu mavi renkli aracın içi de dışıyla uyumlu şekilde mavi renkte hazırlanmış. Yan kısımlarında abiye elbiselerde sık sık kullanıldığı gibi bir kaplamaya yer verilen araçta, Hans Zimmer tarafından hazırlanan bir sahte motor sesi de (Elektrikli modu için) yer alıyor. BMW’nin modadan ilham aldığı ilk projesi olarak geçen XM Mystique Allure, sadece bir tane üretilmiş durumda. Araç teknik olaraksa temel aldığı model özelinde bir iyileştirme taşımıyor, hibrit seçenek 4,4-litrelik çift turbo destekli V8 motor ve ayrı elektrik motoruyla toplam 738 beygir güç ve tam 1.000 Nm tork getiriyor. Firmadan gelen en son araçlardan birisi 2025 BMW M4 CS olmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hatırlamak adına araç standart M4 ve M4 Competition’ın üzerinde, 2022 CSL’nin ise altında yer alıyor. Şirketin artık genel olarak sevilmeye başlanan devasa böbreklerine ve çok sayıda karbon fiber parçaya sahip olan model, standart M4 Competition ile karşılaştırıldığında 20 kg kadar daha hafif ve aynı zamanda 20 beygir civarında bir ekstra güce sahip. Model gücünü spesifik olarak turbo destekli 3.0-litrelik altı silindir motordan alıyor ve standart M4’te de yer alan bu makineden 543 beygir güç ile 649 Nm tork çıkıyor. 0’dan 100 km/s hıza 3,4 saniyede çıkabilen ve en üstte 302 km/s hızı görebilen sportif model, aktif egzoz sistemiyle seçilen moda göre daha agresif bir ses verebiliyor.

xDrive yani dört teker çekiş temelli tasarlanan ancak gücü daha çok arkaya vermeyi seven yeni M4 CS, istenirse öndeki gücü keserek yanlamayı çok daha keyifli hale de getirebiliyor. Manuel vites opsiyonu olmayan, direkt olarak sekiz vitesli otomatik şanzıman üzerine kurulan model, içinde büyük bir sürpriz ortaya koymuyor. Karbon koltukları çok iyi görünen araçta, alcantara kaplama bir direksiyon simidi bulunuyor ve iki farklı ekran yatay formda sürücünün karşısına getiriliyor. 123 bin dolardan başladığı açıklanan araç, zenginlerin radarına şimdiden girmiş durumda.

BMW XM Mystique Allure yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X