reklamı kapat

POPÜLER

Hedef pist rekorları; BMW M4 ve Continental için yeni ortaklık

Hedef pist rekorları; BMW M4 ve Continental için yeni ortaklık

Teknoloji ve lastik üreticisi Continental, Alman otomobil devinin yeni modeli BMW M4 için yeni bir ortaklığa başlıyor.

Tüm otomobil üreticileri için lastik oldukça hayati bir konu. Özellikle üretilen araçlar sportiflik odaklı modeller ise bu önem bir kat daha artıyor. İşte bu durumun son örnekleri iki dünya devi arasında gerçekleşti. BMW piyasaya çıkacak yeni M4 modeli için Continental’in SportContact 6 lastikleri ile bir anlaşma imzaladı.

Continental de 275/40 ZR18 (103Y) XL ve 285/35 ZR19 (103Y) XL ebatları için dünya çapında onay aldı. Teknik tasarımı; yüksek hızlarda yol tutuşu, direksiyon hâkimiyeti ve sürüş dengesine odaklanan SportContact 6, AB lastik etiketinin ıslak kavrama kategorisinde en iyi derecesini alarak ıslak yolda fren performansını da gözler önüne serdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW M4 ve Continental birlikteliği için beklenti yüksek

Araba ile yol arasındaki tek temas noktası olan lastiklerin en iyi sürüş deneyimini yaşamak için çok önemli bir rol oynadığını belirten Continental Orijinal Ekipman Lastikleri Geliştirme Müdürü Dr. Holger Lange, “Mühendislerimiz aracın modeline en uygun ve performansını en iyi şekilde destekleyen OE (Orijinal Ekipman) lastiklerini geliştirdiler.

Continental olarak araç üreticilerinin beklentilerini tam anlamıyla karşılamak amacıyla lastik geliştirme konusunda kendileriyle yakın işbirliği içinde çalışıyoruz” dedi. Piyasaya çıkışının ardından iki markanın birlikteliğinin pist de nasıl sonuçlanacağını merakla bekliyoruz. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Yeni nesil HR-V tasarımı detaylandı