reklamı kapat

POPÜLER

Sportif sürüş için geliştirildi; Continental SportContact 7

Sportif sürüş için geliştirildi; Continental SportContact 7

Lastik üreticisi Continental, kuru ve ıslak yolda güvenli sürüş özelliklerine sahip yeni performans lastiği SportContact 7’nin lansmanını Portekiz’de gerçekleştirdi. 

Continental, yeni spor lastiği SportContact 7’yi kullanıcılarıyla buluşturdu. Yeni SportContact 7 üç yeni teknik detayıyla öne çıkıyor. Adaptif sırt tasarımı kuru ve ıslak yollara uyum sağlarken, boyuta özel sırt tasarımı ile her araçta maksimum sürüş keyfi sunuyor. Ayrıca her türlü yol koşulunda maksimum kavrama sağlayan BlackChili teknolojisine sahip sırt bileşimi, asimetrik profiline göre uyarlandı. Continental‘in lastik performans standartlarını yeniden tanımlamak ve yeni amiral gemisi olan lastiğinin sürüş özelliklerine yüksek düzeyde güvenlik katmak için geliştirdiği SportContact 7,  katıldığı ilk test olan Tyre Reviews 2022 Ultra Yüksek Performans testinden de galibiyetle döndü. SportContact 7, lansmanından kısa bir süre sonra Ford Puma, Maserati Ghibli, Levante ve Quattroporte için orijinal ekipman onayı aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geleneksel spor lastikleri otomobilin ağırlığına, boyutuna ve motoruna bağlı olarak farklı araç konseptlerine ve ağırlıklarına farklı tepkiler veriyor. Bu nedenle yeni SportContact 7, yüksek performanslı lastik segmentinde her bir araç tipi için özel olarak tasarlanmış ilk lastik olarak öne çıkıyor. Ağır araçlar, hafif binek araçlardan farklı lastik çözümleri gerektirir. Bu nedenle SportContact 7’nin özellikleri her araç sınıfına uyarlanır. Prof. Dr. Burkhard Wies “Bu amaçla, SportContact ailesinin tipik sürüş deneyiminin her araçta korunması için lastik boyutuna bağlı olarak kullanılan yarış modelleri de dâhil olmak üzere yeni teknolojiler geliştirdik. Farklı araç sınıfları için özel olarak tasarlanmış bir tasarımımız bulunuyor. Ayrıca yan duvarın stabilitesini, belirli yük durumlarında yol tutuşunu, ayrıca yüksek hız kabiliyetini, yol tutuşunu ve karkasın tasarımını her araç sınıfına uyarlayabiliyoruz” dedi.

Yeni SportContact 7’nin üçüncü teknoloji bileşeni, profil tasarımına tam olarak uyarlanmış BlackChili kauçuk bileşimi olarak dikkat çekiyor. Bu yumuşak karışım; çok sert, düşük profilli lastik tasarımına uyum sağlıyor ve yalnızca çok iyi sürüş özellikleri sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda performansta da önemli bir artış sağlıyor. Bunun için Continental’in lastik mühendisleri ve kimyagerleri sırt tasarımı ile birlikte sürüş özelliklerinde önemli bir gelişme sağlayan sıra dışı bir karışım teknolojisi geliştirdi.

Continental SportContact 7 test sonuçları 

Önceki popüler modeller ile arasındaki farklara bakıldığında Continental’in kendi yapmış olduğu testlerde etkileyici sonuçlar elde edildi: Yeni SportContact’ın kilometre performansında yüzde 17, yarış pistindeki performansında yüzde 10, ıslak zeminde frenleme mesafesinde yüzde 8 ve kuru fren mesafesinde yüzde 6 daha iyi sonuçlar elde ediliyor. Islak ve kuru yol tutuşu ve direksiyon hakimiyeti de gelişen diğer özellikler olarak karşımıza çıkıyor (245/30 R 20 ebadındaki lastik testi).

İlginizi Çekebilir

Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın

İLGİLİ HABERLER