reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

iPhone 12 ailesinin çıkış tarihi ertelenecek mi?

Bu yıl iPhone 12 ailesini tanıtmaya hazırlanan Apple, ocak ayından mart ayına kadar olan üç ayı kapsayan mali ikinci çeyrek gelir raporunu yayınlamıştı. Bu dönemde Apple, iPhone gelirinde yıllık yüzde 6,7’lik bir düşüş yaşadığını açıklamıştı. 

Apple Operasyon Şefi Jeff Williams, Fox Business News ile konuştu ve koronavirüs dönemi sonrasındaki toparlanma konusundaki iyimserliğini paylaştı. Williams, zor olarak kabul edilen bir ortamda bile Apple’ın yeni ürünleri yeni iPad Pro’yu, MacBook Air’ı, MacBook Pro’yu ve yeni iPhone SE’yi piyasaya sürdüğünü belirtti. Tedarik zincirlerinin büyük kapasitede çalıştıklarını söyleyen Williams,  yeni cihazlarla ilgili spekülasyonlara dikkat etmediklerini de ifade etti. Başlarını yere koyup işlerini hallettiklerini söyleyen Williams, iPhone 12 hakkındaki soruları yanıtsız bıraktı. Williams’ın koronavirüse rağmen yeni Apple cihazlarını piyasaya sürdüğünü açıklamasının ardından akıllara iPhone 12’nin çıkışının ertelenmeyeceği geliyor. Eylül ayında tanıtılması beklenen telefonun ekim veya en geç kasım ayında satışa sunulacağı iddia ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12, LIDAR teknolojisiyle dikkatleri üstüne çekecek

Apple’ın yeni modellerde 120 Hz ekran tercihi yapacağı söyleniyor. 5,4 inçlik modelin arkasında iki adet kamera yer alıyor. Bu kameraların ultra geniş ve geniş açı kamera olacağını belirtelim. 6,1 inç modelde de aynı kamera kurulumunun olacağını belirtelim. Pro ailesinde standart, ultra geniş aşı ve telefoto kameralar haricinde LIDAR teknolojisinin de yer alması bekleniyor. LIDAR teknolojisi sayesinde iPad Pro’lar ile ortamın derinlik haritasını çıkarılabiliyor, bu da çok gelişmiş bir artırılmış gerçeklik deneyimi getiriyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni modeli ile tanışın

 

İLGİLİ HABERLER