reklamı kapat

POPÜLER

Android telefon GPU güncelleme
Android telefon GPU güncelleme

Samsung Galaxy S10 ve Note 10 için GPU güncelleme dönemi!

Snapdragon 765 ve 865 işlemciler ile önemli bir GPU güncelleme duyurusu yapılmıştı. Yeni dönem Samsung Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 için başlıyor.

Qualcomm, Snapdragon 765 ve Snapdragon 865 tanıtımında işlemcilerin içerisindeki Adreno GPU grafik birimi için Google Play Store üzerinden güncelleme gönderilebileceğini aktarmıştı. Burada her firmanın kendi güncellemesini hazırlayabileceği söylenmişti ve bu da çok dikkat çekmişti. İşte bu yeni dönem yakında başlıyor. Direkt olarak internet devi Google tarafından verilen bilgiye göre geliştiriciler için “Android GPU Inspector” aracı kullanıma çıkmış durumda. Bu araç şimdilik Google Pixel 4 ailesi, Samsung Galaxy Note 10 ve Samsung Galaxy S10 ile uyumlu (Exynos sürümler dahil) ve Adreno ile Mali GPU (Grafik) birimlerine destek veriyor. Bu aracı kullanarak oyun firmalarının telefonlara ve yapımlarına özel GPU güncellemeleri yapabileceği ve böylece oyunlarını daha performanslı çalışabilir hale getirebileceği söyleniyor. Bu da gerçekten çok ama çok güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ve diğerleri için gelen GPU güncelleme hamlesi, telefonları bilgisayar tarafına bir adım daha yaklaştırıyor

Biliyorsunuz AMD ve Nvidia da yeni oyunlar, donanımlar ve özellikler ışığında sürekli olarak yeni ekran kartı güncellemeleri yayımlıyor. Bu açıdan benzer bir altyapıya kavuşan telefon tarafı, sınırlarını aşmaya devam ediyor. Bu arada altyapının ilerleyen dönemde daha fazla cihaza destek vereceği de gelen bilgiler arasında.

İlginizi Çekebilir

Mobil oyun için hazırlanan en iyi aparatlardan