reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Çok beğenilecek tasarımıyla karşınızda Xiaomi Mi Note 10 Lite

Mi Note 10 ve Mi Note 10 Pro sonrasında ortaya çıkan Xiaomi Mi Note 10 Lite sonunda merak edilen tasarımıyla karşımıza çıktı.

Türkiye’de de satılan Mi Note 10 ile Note 10 Pro sonrasında ailenin en yeni üyesi olacak Xiaomi Mi Note 10 Lite, sonunda tasarımsal olarak görücüye çıkarıldı. Hatta direkt olarak Xiaomi’nin gösterdiği telefon, tasarımsal olarak beklediğimizden iyi görünüyor. Lite takısına rağmen abileriyle aynı gövdeyi paylaşan Mi Note 10 Lite, bu açıdan kavisli kenarları ve ince çerçeveleriyle çok dikkat çekiyor. Ön kamerayı bir ekran çentiği taşıyan ve parmak izi sensörünü ekrana entegre eden cihaz, resmi olarak 30 Nisan tarihinde lanse edilecek deniyor. Yani çok kısa süre içerisinde tanışacağımız akıllı telefon, şimdilik üç farklı renk seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Sağlam kaynaklara göre mayıs ayında Avrupa’da elde edilebilir olacak model, arkasında geniş sayılacak bir kamera modülü barındırıyor. Burada çiftli flaş ve dörtlü kamera bir araya geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Note 10 Lite hangi teknik özelliklere sahip olacak?

Abileri gibi orta üst seviyeye konumlandırılacak telefonun gücünü Snapdragon 730G işlemciden alacağı aktarılıyor. 6,47 inç’lik bir ekrana sahip olacağı da belirtilen Mi Note 10 Lite, eğer doğruysa arkasında dörtlü kamera taşıyor. Burada 64 megapiksel + 8 megapiksel + 5 megapiksel + 2 megapiksel kameralar bir araya geliyor. Kutusundan doğal olarak Android 10 ile çıkacak cihaz, 30W hızlı şarj destekli 5.260 mAh pil taşıyor deniyor. Önünde 16 megapiksel kamera yer alacak denilen Note 10 Lite, gerçekten merakla bekleniyor.

İlgili Video